Flitsmarathon bracht 1 miljoen euro op

!

Dit artikel werd gemaakt door een van onze bezoekers. Wil je reageren of zelf een artikel schrijven in onze Zoo, be our guest! Lees hier het hoe/wat/waar of begin er meteen aan.

Voor de vierde keer organiseerde de politie afgelopen maandag een flitsmarathon. En we hebben ons weer massaal laten flitsen. Lees hier de resultaten. 

De cijfers

Op 17 november 2015 om 6 uur liep de 4e flitsmarathon ten einde. Een geslaagde editie, zei de politie, met bevredigende resultaten. We zetten die resultaten even op een rijtje.

In totaal controleerden 618 politieagenten uit 131 politiezones exact 378.578 voertuigen. Dat zijn er 20.305 minder dan de laatste flitsmarathon in april 2015. Eén op de drie politiezones flitste overigens niet mee.

Op 718 plaatsen werden er 21.168 voertuigen geflitst, 17.749 door een mobiele radar en 3.419 door een vaste radar.

Opvallend: één bestuurder reed 141 waar 90 was toegestaan. En in Antwerpen reed een bestuurder zelfs 104 waar 50 is toegestaan. In Middelkerke lag het aantal overtreders dan weer ontzettend hoog: maar liefst 21 procent reed er te snel. Ook in de politiezone AMOW (Asse, Merchten, Opwijk, Wemmel) werd 19 procent van de bestuurders geflitst.

Niet zonder slag of stoot

De flitsmarathon verliep echter niet altijd even vlekkeloos. Bij de politiezone Aalter-Knesselaere werd er niet geflitst omdat de agent die daarvoor verantwoordelijk is, ziek was.

Bij de politiezone Lovendegem, Waarschoot, Zomergem en Nevele was de gloednieuwe superflitspaal dan weer defect. Ook de mobiele flitser van de politiezone Geraardsbergen-Lierde was maandag defect.

In de zone Denderleeuw-Haaltert bleek het toestel dan weer niet regenbestendig, waardoor de agenten noodgedwongen moesten flitsen vanuit de wagen.

En in Maldegen werd er niet geflitst omwille van de terreurdreiging, al werd dat laatste tegengesproken door de korpschef.

De boetes?

Een boete voor overdreven snelheid bedraagt minstens 50 euro (voor de eerste 10 km/u). Afhankelijk van het soort weg komt daar nog eens 5 of 10 euro per km per uur bij. De flitsmarathon bracht dus op 24 uur tijd minstens 1.058.400 euro op.

Rijd je meer dan 30 km/u te snel in de bebouwde kom, of meer dan 40 daarbuiten, dan kom je automatisch voor de rechtbank. Je kan je ook verwachten aan een rijverbod.

Ben je toch geflitst, bereken dan je boete met de handige app van www.overtreding.be

De resultaten per regio

RegioGecontroleerdAantal geflitstGeflitst %
Gent4341911012,54%
Mechelen-Willebroek68255087,44%
Antwerpen60681752,88%
Kampenhout-Steenokkerzeel539067912,60%
Boortmeerbeek343144212,88%
Kapellen-Stabroek (Noord)3250862,65%
Roeselare (RIHO)30021244,13%
Kortrijk, Kuurne en Lendelede26292107,99%
Asse, Merchtem, Opwijk, Wemmel247347219,09%
Hamme-Waasmunster225224210,75%
Sint-Pietersleeuw22371908,49%
Damme-Knokke-Heist1820935,11%
Kaprijke, Sint-Laureins, Eelko (Meetjesland)1813814,47%
Maaseik18001407,78%
Essen-Kalmthout-Wuustwezel (Grens)166019811,93%
Destelbergen-Melle-Merelbeke-Oosterzele1193262,18%
Zelzate440337,50%
Moerbeke38882,06%
Lochristi268228,21%
Lochristi268228,21%
Middelkerke 21,00%
Veurne-Alveringem 10,00%
Bredene/De Haan 4,00%

Bron: www.overtreding.be

Lees meer