
Het wereldkampioenschap voetbal in Rusland begint binnen minder dan één maand. De Rode Duivels spelen hun eerste wedstrijd op 18 juni. Bondscoach Roberto Martinez heeft al een ruime voorselectie van maximum 35 spelers moeten doorgeven aan de Wereldvoetbalbond FIFA, maar voor de definitieve selectie heeft hij nog tijd tot 4 juni … en die tijd zal hij nodig hebben. Heel wat Belgische spelers zijn namelijk nog geblesseerd en twijfelachtig voor het WK.
De deadline voor de ruime voorselectie van maximum 35 spelers was gisteren. Roberto Martinez heeft dus al een eerste selectie gemaakt over welke spelers in aanmerking komen op bij de uiteindelijk kern van 23 spelers te horen.
Selectie met 23 spelers op 4 juni
De bondscoach zal bekend maken wie de 35 gelukkigen zijn op 21 mei. Er dag erna begint voor een deel van hen de voorbereiding op het oefencentrum in Tubeke. Op 4 juni moet de definitieve selectie van 23 namen doorgegeven worden aan de FIFA. Er moeten dus nog 12 spelers afvallen en dat zal geen overbodige luxe zijn want door blessureleed is het voor heel wat spelers twijfelachtig of ze op tijd fit zullen raken.
België speelt zijn eerste wedstrijd op het wereldkampioenschap in Rusland op maandag 18 juni tegen Panama. Daarna volgen nog wedstrijden tegen Tunesië (zaterdag 23 juni) en Engeland (donderdag 28 juni). Een eventuele achtste finale speelt België op 2 of 3 juli. De finale van het WK voetbal in Rusland is op zondag 15 juli.
?️ R. Martínez will soon reveal our @FIFAWorldCup squad list ! ⚽️
— Belgian Red Devils (@BelRedDevils) May 9, 2018
? 21/05
? 12:00
? @Belgianfootball Centre#REDTOGETHER ??
? #WorldCup ? pic.twitter.com/AgnYb3k4q5
Doelmannen: hopen dat Courtois fit blijft
In doel is er op het eerste gezicht geen probleem bij de Rode Duivels. Certitudes Thibaut Courtois (Chelsea) en Simon Mignolet (Liverpool) zijn fit en ook Koen Casteels (Wolfsburg) en Matz Sels (Anderlecht), de grootste kanshebbers om als derde doelman naar Rusland te mogen, hebben geen last van blessures.
Toch moeten we hopen dat er Courtois niets overkomt. Mignolet kwam na 1 januari van dit jaar namelijk amper in twee wedstrijden in actie en mist dus ritme. Casteels vecht met Wolfsburg tegen de degradatie en staat vaak in een schietkraam en ook Matz Sels heeft bij Anderlecht niet zijn beste periode achter de rug.
Thanks to the supporters for the fantastic support at Anfield Road this season.???? Delighted to end the season with a top-4 finish. ⚽??? #LFC #YNWA pic.twitter.com/aqTIRo27iy
— Simon Mignolet (@SMignolet) May 13, 2018
Verdediging: heel wat twijfelgevallen
Als iedereen fit is, is België een van de landen op het WK met de sterkste verdediging. Maar jammer genoeg zijn veel spelers in die linie nogal blessuregevoelig.
Thomas Vermaelen (FC Barcelona) kende zijn beste seizoen tot nu toe in Spanje en kwam in 14 competitiewedstrijden in actie, heel wat meer dan de voorbije jaren. Afgelopen weekend sloeg het noodlot echter weer toe want tegen Levante moest de 32-jarige Belg al na een half uur naar de kant met een hamstringblessure. Gelukkig kwam er een dag later goed nieuws: Vermaelen zou drie weken out zijn en dus net op tijd fit raken voor het WK.
Slecht nieuws voor de @BelRedDevils. ? @thomasvermaelen moet van het veld met een blessure. ? #LevanteBarca pic.twitter.com/JDsqfVsu3x
— Eleven Sports BE (@ElevenBE_nl) May 13, 2018
Hij is niet de enige verdediger van de Rode Duivels waar twijfels over
zijn. Jan Vertonghen (Tottenham) en Vincent Kompany (Manchester City) bleven allebei aan de kant
tijdens de laatste speeldag van de Premier League. Hun blessures zouden
wel meevallen. Hetzelfde kan gezegd worden van Christian Kabasele (Watford). Die werd afgelopen weekend na 21 minuten geblesseerd gewisseld, maar is al opnieuw fit. Toby Alderweireld (Tottenham) en Thomas Meunier (PSG) zijn dan weer juist bezig aan een goede periode na een moeilijk jaar.
Ook onder andere deze Belgische verdedigers mogen dromen van een (voor)selectie: Timothy Castagne (Atalanta), Björn Engels (Olympiakos), Dedryck Boyata (Celtic Glasgow), Jason Denayer (Galatasaray), Brandon Mechele (Club Brugge) en Jordan Lukaku (Lazio Roma). Die laatste kreeg dit weekend wel rust met een lichte spierblessure.
?? | We’re pleased to confirm that @chriskabasele27 has been cleared of any injury concern following #watfordfc’s game at @ManUtd yesterday & the @BelRedDevils defender is available for @FIFAWorldCup selection ? pic.twitter.com/DLaCVd8kXg
— Watford Football Club (@WatfordFC) May 14, 2018
Middenveld: vaste waarden zijn fit
Heel wat minder problemen bij de Rode Duivels op het middenveld waar sterspelers Kevin De Bruyne (Manchester City) en Eden Hazard (Chelsea) een sterk seizoen zonder problemen hebben beëindigd. Ook de meer controlerend ingestelde Radja Nainggolan (AS Roma), Axel Witsel (Tianjin Quanjian), Youri Tielemans (AS Monaco) en Leander Dendoncker (Anderlecht) zijn wedstrijdfit.
Ook vaste waarden zoals Thorgan Hazard (Borussia Mönchengladbach) en Yannick Carrasco (Dalian Yifang) mogen rekenen op een plaats bij de voorselectie. Mousa Dembélé (Tottenham) en Marouane Fellaini (Manchester United) hebben dan weer wel last van kleine blessures, maar zouden fit raken. Voor Steven Defour (Burnley) komt het WK deze zomer te vroeg.
Daarnaast mogen ook onder andere Hans Vanaken (Club Brugge), Anthony Limbombe (Club Brugge), Dennis Praet (Sampdoria) en Adnan Januzaj (Real Sociedad) hopen op een brief van de voetbalbond.
Another season finished.. one to remember, thanks to all who contributed, you fans were amazing.. see you guys in a few weeks..#burnleyfc #clarets #utc #europeleague #injury #setback #hardwork #comebackstronger pic.twitter.com/WV5q1EQLBJ
— Steven Defour (@StevenDefour) May 14, 2018
Aanvallers: hopen op Batshuayi
Ook voorin is er weelde bij de Rode Duivels met Dries Mertens (Napoli) die opnieuw een sterk seizoen speelde in Italië, Romelu Lukaku (Manchester United) die bevestigde bij een topclub en Michy Batshuayi (Borussia Dortmund) die ontbolsterde. Alleen zijn die laatste twee momenteel geblesseerd. Lukaku zou snel weer fit zijn terwijl Batshuayi hoopt juist op tijd fit te zijn voor het WK.
Ook die andere vaste waarde, Christian Benteke (Crystal Palace), is momenteel geblesseerd. Mede daardoor mogen onder andere Divock Origi (Wolfsburg), Laurent Depoitre (Huddersfield) en Kevin Mirallas (Olympiakos) hopen op een uitnodiging voor 22 mei.
Well its not good news for now, my season is probably over, and i wont be able to pay @BVB back for their confidence … ? Thank you all the amazing amount of love I received since yesterday. Wishing my teammates the best for the final days. See you soon ❤️ pic.twitter.com/GORkrFz9kk
— Michy Batshuayi (@mbatshuayi) April 16, 2018
Conclusie: het blijft bibberen tot het WK
De gouden generatie van België heeft de ideale leeftijd om te schitteren op het WK in Rusland, maar het blijft bibberen en hopen op geen zwaar blessureleed. Op het vorige EK werd pijnlijk duidelijk hoe snel er niveauverschil is als enkele cruciale spelers geblesseerd uitvallen. Hopelijk blijft ons dat leed deze zomer bespaard.