Vanaf vanavond kan je op VRT 1 en VRT MAX kijken naar het nieuwe programma De Rugzak. Daarin trekken acht BV’s naar de top van de Kilimanjaro, de hoogste berg van Afrika. In een teaser voor de eerste aflevering vertelt comédienne Soe Nsuki over haar ervaring met reizen.
Na BV’s krijgen een militaire training (Special Forces), BV’s steken de oceaan over (Over De Oceaan), BV’s trekken door groenland (De Expeditie: Groenland), BV’s liften met hun kinderen (Ver Van Huis) en BV’s trekken door de woestijn van Namibië (De Expeditie: Namibië) is er vanaf vanavond ook BV’s beklimmen de Kilimanjaro (De Rugzak). De reeks heeft nu een teaser gekregen voor de eerste aflevering.
De Rugzak
Vanaf vanavond kan je op VRT 1 en VRT MAX kijken naar het nieuwe programma De Rugzak. Daarin trekken presentator Xavier Taveirne, voormalig Miss België en presentatrice Véronique De Kock, tv-persoonlijkheid Stephanie Planckaert, YouTuber Ender Scholtens, comédienne Soe Nsuki, acteur Ben Segers, acteur Mathias Vergels en zangeres Emma Bale naar de top van de Kilimanjaro.
Ze dragen daarbij een bijzondere rugzak mee. Die rugzak fungeert namelijk als cameraploeg. Elke BV draagt z’n eigen rugzak mee met daarop drie camera’s en een audiosysteem. “Zo krijg je een heel volledig beeld”, vertelt Emanuel Vanderjeugd, de CEO van productiehuis Geronimo, aan VRT. “Tijdens de beklimming lieten we die camera’s hun werk doen. Dat zie je als kijker niet zo snel: gesprekken waar geen ploeg of regisseur aan te pas komt, die helemaal spontaan zijn.”
In de eerste aflevering zal de groep al meteen oog in oog komen te staan met een kudde giraffen. Het levert indrukwekkende beelden op die we al te zien krijgen in een nieuwe teaser.