‘A Knight of the Seven Kingdoms’: Showrunner wil reeks meerdere decennia laten duren


In het kort

  • Ira Parker, de showrunner van A Knight of the Seven Kingdoms, wil van de serie een saga maken die meerdere generaties en decennia beslaat.
  • Parker haalt inspiratie uit twaalf ongepubliceerde verhalen over Dunk en Egg die George R.R. Martin heeft gedeeld.
  • Hij wil meerdere seizoenen maken en zo het leven van Egg volgen, van kindertijd tot volwassenheid.

De showrunner achter de nieuwe spin-off van Game of Thrones, A Knight of the Seven Kingdoms, Ira Parker, heeft ambitieuze plannen voor de duur van de serie. Seizoen één is gebaseerd op George R.R. Martins novelle ‘The Hedge Knight’, het eerste deel van zijn trilogie ‘Tales of Dunk and Egg’. Met Peter Claffey als de titelheld Dunk en Dexter Sol Ansell als zijn jonge schildknaap Egg, is de serie al verlengd voor een tweede seizoen, gebaseerd op het vervolg ‘The Sworn Sword’

Meerdere generaties

Parker heeft een veel grotere scope voor ogen dan alleen het verfilmen van de bestaande trilogie. Hij hoopt een saga te maken die meerdere generaties en decennia omvat. Zijn eerste plan is vier tot vijf seizoenen met Egg als kind, gevolgd door nog eens vier tot vijf seizoenen die zich richten op Eggs adolescentie en volwassenheid als prins. Dit ambitieuze project zou idealiter meer dan dertig jaar duren en de levens van Parker, Claffey en Ansell omvatten.

Hoewel Parker beseft dat zo’n langdurige verbintenis ongekend is, voelt hij zich gesterkt door Martins bereidheid om twaalf ongepubliceerde Dunk- en Egg-verhalen met hem te delen. Deze verhalen geven een glimp van hun toekomstige avonturen en bieden een routekaart voor mogelijke verhaallijnen. Martin zelf wil graag doorgaan met het beschrijven van de reis van het duo en zegt dat hij bezig is met nieuwe novellen die zich afspelen in Winterfell en de Riverlands. Hij beseft dat het voltooien van ‘The Winds of Winter’, het langverwachte zesde deel in de hoofdserie ‘A Song of Ice and Fire’, zijn hoogste prioriteit blijft.

Positieve reacties

De eerste reacties van critici op A Knight of the Seven Kingdoms zijn super positief, met een score van 95 procent op Rotten Tomatoes. Dat is hoger dan zowel Game of Thrones als House of the Dragon. De reacties van het publiek zijn echter meer verdeeld, met een Popcornmeter-score van 63 procent.

Desondanks trok de première van de serie een aanzienlijk aantal kijkers en stond deze op de derde plaats van HBO Max-debuten, alleen achter de eerste twee seizoenen van House of the Dragon. Deze sterke start wijst op een aanzienlijk potentieel voor een lange en succesvolle reeks.

Volg Newsmonkey ook op Google Nieuws

Schrijf je hieronder in voor onze GRATIS nieuwsbrief

Meer
Lees meer...