Derde afvaller ‘De Mol’: “Het is fout gelopen door het befaamde tunnelzicht”

Derde afvaller ‘De Mol’: “Het is fout gelopen door het befaamde tunnelzicht”
Play4

In de derde aflevering van De Mol was er voor de eerste keer één afvaller. Dat lot was weggelegd voor de sympathieke vrachtwagenchauffeur Jan. Hij voelde de bui zelf wel al hangen. “Omdat ik totaal niet zeker was, zeker met die pasvragen die de andere kandidaten hadden kunnen bemachtigen, voelde ik de bui al hangen toen mijn naam op het scherm verscheen … en dat bleek helaas te kloppen.” Toch kwam de eliminatie duidelijk hard aan bij de emotionele Jan.

Na een week zonder afvaller en een week met twee afvallers, zitten we nu weer op het normale De Mol-schema met één afvaller per week. Die ongelukkige eer ging deze week naar Jan, die zich in zijn laatste aflevering wel verdacht maakte.

Geen pasvragen

In de laatste opdracht voor de eliminatie van Jan konden drie deelnemers twee pasvragen winnen. Daardoor begon Jan natuurlijk met een achterstand. Hij ziet dat ook als een deel van de reden van zijn eliminatie. “Aan de lottotafel greep ik naast pasvragen, wat ook al wat extra stress veroorzaakte die ik spijtig genoeg niet te boven kwam. Ik heb spijt van mijn aanpak tijdens het loterijspel aan tafel waar
we pasvragen konden verdienen. Laat ik het er op houden dat mijn tactiek daar nogal rommelig was. (lacht) Ik heb dat spel al tientallen keren opnieuw gespeeld in mijn hoofd, en telkens opnieuw zou ik het beter hebben gedaan.”

Daarnaast zat hij ook nog eens met tunnelzicht … op de verkeerde kandidaat. “Het is fout gelopen door het befaamde tunnelzicht. Ik had op voorhand gezegd dat ik me er niet aan zou laten vangen, maar toch word je er ingezogen en is het heel moeilijk er nog uit te komen.”

Watermeloenen slopen

Eerder maakte Jan zich al verdacht door samen met Pedro alle watermeloenen te slopen, zoals hij het zelf noemde. Jan kijkt nog steeds met plezier terug op die opdracht. “Dit was echt een fantastische opdracht. We kregen geen speluitleg, het was gewoon blinddoek af en zelf onze weg zoeken. En blijkbaar besloten onze twee breinen op dat moment dat we gewoon álle meloenen moesten kapotslaan, met alles wat we maar konden vinden. Dat leek ons toen de enige logische optie. (lacht) Achteraf gezien compleet fout ingeschat, maar ik heb me samen met Pedro wel geweldig geamuseerd!”

“Wat ik het allerleukste vond aan De Mol, was de band die meteen ontstond tussen de kandidaten. Tien mensen – vijf mannen, vijf vrouwen – die elkaar totaal niet kennen maar samen zo’n intens avontuur aangaan, het doet wat met een mens! En doordat je geen gsm hebt, word je verplicht om weer echt te praten met elkaar. Over koetjes en kalfjes, maar ook over heel persoonlijke dingen met mensen die je bij
het begin amper kende, maar die nu tot je beste vrienden behoren. Ik kijk er zo enorm naar uit om iedereen bij de reünie-aflevering weer te zien, en te horen hoe het met hen gaat!”

Thuis inhalen

In de eerste aflevering kwamen we te weten dat Jan een grote fan is van Thuis. Na zijn terugkeer moest hij dus heel wat afleveringen inhalen. “Haha, ik heb de laatste week van Thuis na mijn thuiskomst ingehaald en kreeg er ook nog eens een samenvatting bij van mijn partner Annelies. Dus ik was eigenlijk meteen weer mee. En eerlijk is eerlijk: het is nu ook niet zo moeilijk om weer in het verhaal te komen,
hé. (lacht)”

Emotioneel afscheid

Jan was heel emotioneel bij zijn afscheid en omschreef zijn deelname ook als een van de vier mooiste momenten uit zijn leven. “Ik kijk met een gezonde dosis nostalgie terug op het avontuur. Echt, er gaat geen dag voorbij zonder dat er iets in mijn hoofd opduikt dat me aan Thailand en alles wat we daar beleefd hebben doet denken. En ik weet zeker dat dat gevoel nog lang zal blijven hangen. Het avontuur hoort absoluut nog steeds bij de vier mooiste ervaringen in mijn leven, zonder twijfel!”

“De reacties van het thuisfront waren superpositief! Iedereen was enthousiast over mijn deelname, wat echt fijn was om te horen. We hebben ondertussen ook al goed gelachen met de afleveringen en uiteraard met de mol-memes! Na aflevering 2 begonnen sommigen mij toch te verdenken, vooral door die opdracht in de drakentoren. Daar dacht ik serieus dat Camille jonger was dan iemand die in 2001
geboren is. Tja, dat wist ik dus écht niet!”

De Mol is elke zondag om 20 uur te zien op Play4 en online via GoPlay.

Wil je op de hoogte blijven van alles over De Mol? Word dan lid van onze Facebookgroep DE MOL 2025: alle hints en tips!.

Meer
Gisteren om 9 uurdoor Redactie
Lees meer...
04:00