In het kort
- Dua Lipa bekritiseert de berichtgeving rond de Epstein-zaak omdat die te weinig focust op de slachtoffers.
- Volgens haar gaat er te veel aandacht naar sensationele details en bekende namen die in de dossiers voorkomen.
- Tegelijkertijd blijft ze haar platform gebruiken om maatschappelijke thema’s onder de aandacht te brengen.
Dua Lipa uit kritiek op de berichtgeving rond de Jeffrey Epstein-dossiers, omdat die volgens haar de slachtoffers te weinig centraal zet. In haar podcast Service 95 Book Club spreekt ze haar bezorgdheid uit over de taal in de berichtgeving. Die focust vaak op sensationele details zoals minderjarige meisjes en seksfeestjes. Daardoor gaat er minder aandacht naar de kinderen die werden verhandeld. Lipa vindt dat deze aanpak de ware aard van Epsteins misdaden verhult en mogelijk de betrokkenen beschermt.
Focus op slachtoffers verdwijnt
De vrijgave van miljoenen dossiers over de zaak-Epstein heeft tot veel discussie geleid. Toch gaat de aandacht vooral naar bekende personen die in verband worden gebracht met Epstein en zijn medeplichtige Ghislaine Maxwell. Daardoor verdwijnen de slachtoffers opnieuw naar de achtergrond.
Daarnaast blijven ontkenningen van genoemde personen de berichtgeving domineren. Onder anderen Donald Trump, Bill Clinton, Elon Musk, Bill Gates en prins Andrew worden genoemd. Maar de focus blijft vooral liggen op hun vermeende banden met Epstein, in plaats van op de impact op de slachtoffers.
Gevolgen en bredere context
In de muziekindustrie kwam Casey Wasserman onder vuur te liggen nadat e-mails uit 2003 opdoken. Daarna verkocht hij zijn talentbureau, dat artiesten vertegenwoordigde die inmiddels het bedrijf hebben verlaten. Ook bracht hij een verklaring uit waarin hij spijt uitte over zijn contact met Maxwell. Hij zei dat dit decennia geleden gebeurde en vóór haar misdaden bekend waren.
Tegelijkertijd blijft Dua Lipa haar platform gebruiken om maatschappelijke thema’s aan te kaarten. Ze sprak zich eerder uit over haar steun aan het Palestijnse volk en vroeg aandacht voor de humanitaire crisis in Gaza. Bovendien blijft haar muziekcarrière succesvol, want haar album ‘Radical Optimism’ bereikte in 2024 de tweede plaats in de Billboard 200-hitlijst.
