IOC vertrouwt erop dat voorbereidingen Winterspelen op schema liggen ondanks vertragingen


In het kort

  • Het IOC heeft naar eigen zeggen vertrouwen in de voorbereidingen voor de Olympische Winterspelen, ondanks kleine tegenslagen.
  • Succesvolle testevenementen in verschillende disciplines versterken de voorbereidingen en bieden mogelijkheden voor laatste verfijningen.
  • Problemen rond het maken van sneeuw zijn verholpen.

Met nog maar een maand te gaan tot de start van de Olympische Winterspelen in Italië, blijft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) erop vertrouwen dat alle voorbereidingen op tijd klaar zullen zijn. Christophe Dubi, de uitvoerend directeur van het IOC, benadrukte de geboekte vooruitgang door te stellen dat de Spelen de overgang maken van de planningsfase naar een volledige operationele implementatie op alle locaties.

Testevents

Recente testevents, waaronder schaatsen, ijshockey en biatlon, hebben met succes aangetoond dat de olympische locaties er klaar voor zijn en hebben waardevolle inzichten opgeleverd voor definitieve aanpassingen. Deze positieve resultaten versterken het vertrouwen van het IOC in het succes van het evenement.

Hoewel Dubi erkende dat er vertragingen waren op bepaalde locaties, benadrukte hij specifieke voorbeelden van vooruitgang. De opening van de Santagiulia Arena in Milaan, waar de eindrondes van het ijshockeytoernooi worden gehouden, staat bijvoorbeeld gepland voor deze week, zij het een maand later dan gepland. Luc Tardif, voorzitter van de Internationale IJshockey Federatie, verzekerde belanghebbenden dat de infrastructuur van de arena, waaronder kleedkamers, oefenruimtes en het speeloppervlak, klaar zal zijn voor de Spelen. Hij toonde zich optimistisch over het organiseren van een fantastisch toernooi. De terugkeer van NHL-sterren naar de Olympische Spelen na een afwezigheid van 12 jaar maakt de Spelen van volgende maand nog spannender.

Uitdagingen voor sneeuwproductie overwonnen

In Livigno, vlakbij de Zwitserse grens, vinden snowboard- en freestylewedstrijden plaats op banen waarvoor kunstsneeuw nodig is. Een technisch probleem zorgde aanvankelijk voor vertragingen bij de sneeuwproductie, maar Andre Varnier, CEO van de Spelen van 2026, bevestigde dat het proces nu volgens plan verloopt.

Volg Newsmonkey ook op Google Nieuws

Schrijf je hieronder in voor onze GRATIS nieuwsbrief

Meer
Lees meer...