‘Make Up Your Mind’: Deze drie BV’s werden deze week ontmaskerd

‘Make Up Your Mind’: Deze drie BV’s werden deze week ontmaskerd
VTM

Het was vrijdag al tijd voor de vierde aflevering van Make Up Your Mind. Daarin maakten we kennis met de laatste vier dragqueens: Baby Gonzales, Victoria Royale, Sister Stretch en Katy Hairy. Maar er kon maar één van hen doorstoten naar de finale van volgende week. De andere drie queens moesten onthullen wie ze waren.

Na de vierde aflevering van Make Up Your Mind hebben we nu alle zestien deelnemers aan het werk gezien. Daarbij leerden we de laatste finalist kennen, maar moesten er ook weer drie queens hun echte identiteit onthullen.

De battles

De eerste battle ging tussen Victoria Royale en Sister Stretch. De vakjury was unaniem en koos voor Sister Stretch. Daardoor moest Victoria Royale als eerste onthullen wie ze was. Het bleek daarbij te gaan om tweevoudig wereldkampioen veldrijden Niels Albert. Hij werd ontdekt door het team van Bart Appeltans en Slongs Dievanongs. Zij herkenden het typerende kuiltje in zijn kin. “Ik twijfelde niet lang om mee te doen, maar tijdens de repetities dacht ik: ‘Shit, waar ben ik aan begonnen?’ Ik heb geen gevoel voor ritme en ben een houten hark. Maar ik heb me er toch aan gewaagd omdat ik geschminkt werd en de gêne wegviel. Vroeger trok ik me aan wat de mensen over me dachten, maar sinds mijn vader twee jaar geleden gestorven is, probeer ik dat los te laten. Waarom ik meedoe? Een jaar geleden heb ik een haartransplantatie gekregen. Ik kreeg daar veel positieve, maar soms ook negatieve reacties over. Toen dacht ik: ‘Waar bemoeien jullie je mee? Ik mag toch zijn wie ik ben?’ Dus misschien vandaar. Maar ook: ik wil de gasten die bij ons in de zaak werken verrassen en maandag hun gezicht zien!”

Hierdoor ging het tweede duel dus tussen Katy Hairy en Baby Gonzales. Ook hier was de vakjury unaniem. Ze gingen voor de zelfzekere Katy Hairy, waardoor het nu Baby Gonzales was die moest bekendmaken wie ze echt was. Deze queen vloog tot het laatste moment onder de radar, maar op het allerlaatste moment hadden de twee teams het plots door. Het ging om Junior Planckaert, die in de voetsporen trad van zijn oudere broer Francesco. “Mijn grootste reden om mee te doen? Mijn broer kloppen! Ik wou het absoluut beter doen dan Francesco, al was dat niet echt moeilijk natuurlijk. Maar ik heb het serieus onderschat, vooral die schoenen dan. En ik ben ook niet echt zo’n danser. Maar ik heb me geamuseerd en vond het plezant.”

De speeches

Dan was het tijd voor de tweede ronde. Daarin moeten de twee overgebleven queens een speech lipsyncen om de jury te overtuigen. Katy Hairy kon daarbij de jury het meest overtuigen en veroverde het laatste plekje in de finale. Zij zal het volgende week opnemen tegen Black Lulu, Jackie Doolittle en Lily Rooster.

De laatste ontmaskering was dus die van Sister Stretch. Ook deze keer hadden de twee panels door wie er onder de make-up (en varkensneus) schuilging. En dat hadden ze nu al wat sneller door. Het ging namelijk om het grootste feestvarken van de Vlaamse Showbizz: Sergio Quisquater. Het was niet zijn eerste keer in drag. “Ik heb dit vroeger nog gedaan. Als we op school een toneelstuk speelden, pikte ik de kleren van mijn moeder. Maar dat was amateuristisch natuurlijk en ik moet eerlijk zeggen dat ik dit onderschat heb. Al word je hier als drag wel heel goed gesoigneerd. Terwijl er geen kat naar me omkijkt wanneer ik hier als Sergio aankom (lacht). Ik heb veel kameraden die zouden zeggen: ‘Dat je daarin durft rondlopen?’ Maar toen ze me belden heb ik direct ‘ja’ gezegd. Mensen zeggen vaak dat ik mezelf te graag zie. Maar da’s toch de enige manier om niet depressief te worden?”

De finale van Make Up Your Mind is vrijdag om 20.40 uur te zien op VTM en VTM GO.

Meer
3 dagen geledendoor Redactie
Lees meer...
04:00