Parijzenaars stemmen in referendum voor aanleg 500 extra autovrije straten

Parijzenaars stemmen in referendum voor aanleg 500 extra autovrije straten
Foto van DiChatz via Unsplash.

In het kort

  • De Parijzenaars hebben massaal gestemd voor de aanleg van 500 autovrije straten.
  • Het referendum weerspiegelt een trend naar een groenere en leefbaardere stedelijke omgeving in Parijs.
  • De stad wil inwoners betrekken bij het bepalen welke straten autovrij worden.

De Parijzenaars hebben zondag een duidelijk signaal afgegeven door met een ruime meerderheid te stemmen voor het autovrij maken van nog eens 500 straten in de stad. Dit resultaat, waarbij 65,96 procent van de kiezers de maatregel steunde, toont aan dat ze sterk betrokken zijn bij het verminderen van het autogebruik en het verbeteren van de luchtkwaliteit. Al is er wel een kleine kanttekening: slechts 4,06 procent van de stemgerechtigden kwam opdagen bij de raadpleging, die door de stad werd georganiseerd.

Het referendum weerspiegelt een voortdurende trend in Parijs om een groenere en leefbaardere stedelijke omgeving te creëren. Het volgt op twee eerdere referenda: een in 2023 waarin een verbod op e-scooters werd goedgekeurd en een in 2024 waarbij de parkeertarieven voor grote SUV’s werden verdrievoudigd. Deze initiatieven, samen met het schrappen van 10.000 parkeerplaatsen sinds 2020, maken allemaal deel uit van een bredere inspanning om het landschap van de stad opnieuw vorm te geven.

Inspraak van inwoners

De volgende stap is om de twee miljoen inwoners van de stad te betrekken bij het bepalen welke straten autovrij worden. Deze participatieve aanpak zorgt ervoor dat Parijzenaars een directe stem hebben in het vormgeven van hun buurt.

Sinds de eeuwwisseling, toen de socialisten aan de macht kwamen, is het autoverkeer in Parijs al meer dan gehalveerd, maar de stad loopt nog achter op andere Europese hoofdsteden in groene infrastructuur. De geplande uitbreiding van autovrije straten is erop gericht om deze kloof te dichten.

Meer
11 uur geledendoor Redactie
Lees meer...
02:00