In het kort
- De Labubu-figuurtjes van Pop Mart genereren aanzienlijke winsten voor de Chinese speelgoedfabrikant dankzij een “blind box”-verkoopmodel dat enthousiasme opwekt en het verzamelen aanmoedigt.
- De populariteit van Labubu heeft een boost gekregen door de aanwezigheid van Rihanna en David Beckham, waardoor de vraag naar de verzamelbare figuurtjes is toegenomen.
- Er wordt verwacht dat de verkoop van Labubu vanaf september meer dan tien miljoen eenheden per dag zal bereiken, wat de enorme wereldwijde aantrekkingskracht van deze productlijn onderstreept.
De Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart heeft zijn winst zien stijgen dankzij de wereldwijde populariteit van zijn Labubu-figuurtjes. Deze figuurtjes, die gekenmerkt worden door een brede glimlach en prominente tanden, zijn wereldwijd een gewilde trend geworden.
Enorme stijging in verkoop
In de eerste helft van het jaar steeg de nettowinst van Pop Mart met een indrukwekkende 396,5 procent, terwijl de inkomsten met 204,4 procent stegen. Deze opmerkelijke prestatie overtrof de eerder herziene prognoses van het bedrijf. Dit succes kan worden toegeschreven aan het unieke “blind box” verkoopmodel van Pop Mart. Klanten kopen deze dozen zonder te weten welk Labubu-design ze zullen ontvangen, wat een verrassings- en verzamelelement toevoegt.
De aantrekkingskracht van Labubu-figuren is vergroot door de steun van beroemdheden, zoals zangeres Rihanna en oud-voetballer David Beckham. Pop Mart is zich bewust van de enorme vraag en is van plan om de productie van deze zeer gewilde verzamelobjecten te verhogen.
Verkoop?
Inkomsten uit de verkoop van Labubu’s worden in de jaarrekening van Pop Mart geclassificeerd als “monsters”. In de eerste helft van het jaar droegen “De Monsters” 669,8 miljoen dollar (572,83 miljoen euro) bij, oftewel 34,7 procent van de totale omzet van het bedrijf.
Wang Ning, CEO van Pop Mart, onthulde aan Chinese staatsmedia dat de verkoop van Labubu vanaf september naar verwachting de tien miljoen eenheden per dag zal overschrijden. Het bedrijf heeft een netwerk van 571 fysieke winkels, met 40 nieuwe locaties in de eerste helft van het jaar, en 2.597 geautomatiseerde robotwinkels in 18 landen.
