Prins Harry en Meghan reizen terug naar Australië na zeven jaar


In het kort

  • Prins Harry en Meghan Markle gaan weer naar Australië voor hun eerste bezoek sinds ze hun koninklijke taken hebben neergelegd.
  • De hertog en hertogin van Sussex gaan tijdens hun reis een mix van privé-, zakelijke en liefdadigheidsactiviteiten doen.
  • Dit bezoek volgt op hun recente humanitaire missies naar Jordanië, Nigeria en Colombia, wat laat zien dat ze steeds meer wereldwijd actief zijn op liefdadigheidsgebied.

Prins Harry en Meghan Markle gaan half april terug naar Australië voor hun eerste bezoek aan het continent sinds ze meer dan zeven jaar geleden hun rol als werkende royals hebben neergelegd. Tijdens die reis combineren de hertog en hertogin van Sussex privé-, zakelijke en liefdadigheidsactiviteiten. De precieze details zijn nog niet bekendgemaakt, maar volgens News.com.au gaan ze naar Sydney en Melbourne. Hun kinderen, Archie en Lilibet, reizen niet mee.

Terug naar Australië

Dit bezoek betekent opnieuw een reis naar Australië voor het paar. Ze bezochten het land voor het laatst in oktober 2018 tijdens de Invictus Games in Sydney. Tijdens die reis maakten ze bekend dat ze hun eerste kind verwachtten. Ongeveer achttien maanden later legden ze hun koninklijke taken neer en verhuisden ze naar Californië.

Voorbereiding en eerdere reizen

Al in november 2025 doken eerste signalen op van een mogelijke terugkeer. Toen schreef het paar in een brief aan de Australische astroloog Angela Pearl dat ze opnieuw naar het land wilden reizen. Daarnaast volgt de reis naar Australië op hun recente humanitaire bezoek aan Jordanië in februari. In samenwerking met de Wereldgezondheidsorganisatie ontmoetten de hertog en hertogin medische evacués uit Gaza, bezochten ze een vluchtelingenkamp en gingen ze ook langs bij het King Hussein Cancer Centre. Opvallend is dat ze die reis niet namens de Britse regering maakten.

Ook eerder maakten Harry en Meghan verschillende buitenlandse reizen voor hun liefdadigheidswerk. In 2024 bezochten ze onder meer Nigeria en Colombia. In Nigeria ontmoetten ze de chef van de generale staf en namen ze deel aan culturele evenementen. Dat was voor Meghan extra bijzonder door haar Nigeriaanse afkomst. In Colombia ontmoetten ze op uitnodiging van vicepresident Francia Márquez activisten, leden van de gemeenschap en deelnemers aan de Invictus Games.

Schrijf je hieronder in voor onze GRATIS nieuwsbrief

Meer
Lees meer...