De Britse organiste Anna Lapwood, wereldwijd geroemd om haar unieke talent en virale TikTok-optredens, maakt haar opwachting op de allereerste editie van De Avond van de Filmmuziek in het Sportpaleis. Op zaterdag 26 april 2025 zal ze samen met het Antwerp Philharmonic Orchestra muziek uit Inception en Interstellar brengen.
Een bioscoop is leuk, maar als je filmmuziek van nog dichterbij wil horen, kan je volgende maand in het Sportpaleis terecht. Daar vindt namelijk De Avond van de Filmmuziek plaats. Alle bekendste filmhits krijgen daar een plekje tijdens een verrassende en vooral filmische avond, gepresenteerd door Aster Nzeyimana.
Anna Lapwood
Wie al eens op TikTok zit, heeft haar misschien al gezien. Organiste Anna Lapwood gaat daar namelijk al maanden viraal met haar video’s vanuit de Royal Albert Hall, waar ze vaste organiste is bij concerten. Zo werkte ze al samen met artiesten als Hans Zimmer, Florence and the Machine en Jamie Cullum.
Watch on TikTok
De Avond van de Filmmuziek
De Avond van de Filmmuziek wordt een groots spektakel waarbij het Antwerp Philharmonic Orchestra onder leiding van Alexandra Arrieche de bekendste soundtracks uit filmgeschiedenis live brengt. Naast Lapwood treden ook Veerle Baetens, Johan Heldenbergh en Bjorn Eriksson op met If I Needed You uit The Broken Circle Breakdown, en brengt Stijn Meuris muziek uit Manneken Pis.
Om de ervaring nog filmischer te maken, zijn de filmbeelden ook te zien op een gigantisch scherm. Daar zal je alvast Gladiator, Star Wars, James Bond en Once Upon a Time in the West herkennen.