Meta test momenteel een nieuwe functie in WhatsApp waarmee gebruikers kunnen chatten met mensen op andere berichtenplatforms. De functie, die voorlopig enkel beschikbaar is voor bètatesters, komt er door de Digital Markets Act (DMA) van de Europese Unie, die techreuzen verplicht om hun diensten interoperabel te maken.
De nieuwe functie heet “Third-Party Chats” en is voorlopig enkel beschikbaar voor een beperkt aantal bètatesters op Android en iOS. Het doel is dat gebruikers berichten kunnen uitwisselen met contacten op andere apps zonder WhatsApp te verlaten. Zo wil Meta tegemoetkomen aan de Europese regels die communicatie tussen verschillende berichtendiensten makkelijker moeten maken.
Gebruikers zullen een melding in hun instellingen zien wanneer ze toegang krijgen tot de functie. Via Account > Third-Party Chats kunnen ze die dan handmatig in- of uitschakelen.
Privacy en beveiliging als uitdaging
Meta moet ervoor zorgen dat de nieuwe chats voldoen aan de strenge Europese privacy- en veiligheidsvoorschriften. Omdat de berichten via verschillende platformen lopen, is het een technische uitdaging om end-to-end encryptie te behouden. Dat is een kernpunt in WhatsApps beveiliging.
Groepschats en oproepen volgen later
In de eerste fase ondersteunt “Third-Party Chats” enkel individuele gesprekken. Gebruikers kunnen tekstberichten, afbeeldingen, video’s, spraaknotities en bestanden versturen, maar sommige WhatsApp-functies – zoals statusupdates, stickers en verdwijnende berichten – werken voorlopig niet in deze interoperabele chats.
Meta wil de functie geleidelijk uitbreiden. In de toekomst moeten ook spraakoproepen en groepsgesprekken mogelijk worden, al is dat pas gepland binnen enkele jaren. WhatsApp onderzoekt nog of deze berichten van andere platforms in een aparte inbox komen, of geïntegreerd worden in de bestaande chatlijst.
