Het einde van Blind Getrouwd komt dichterbij en nadat we al een eerste huwelijk zagen stranden, steken de twijfels nu op bij een ander koppel dat heel sterk aan het avontuur begon. Ellen en Leander leek lang een schot in de roos, maar de laatste weken begint vooral Ellen te twijfelen aan haar gevoelens. Daarom grijpen de experts in.
Nadat Sien en Ziggy besloten om vroegtijdig een einde te maken aan hun huwelijk, volgen we nog drie koppels in Blind Getrouwd. Maar ook bij hen steken de twijfels op. Vooral Ellen heeft het gevoel dat ze niet voelt wat ze zou moeten voelen. De experts gaan voor een drastische oplossing.
Ellen en Leander
Ellen begint steeds meer te twijfelen aan haar huwelijk met Leander. Alles loopt nochtans vlot bij het koppel, maar Ellen vreest dat ze vooral een goede vriend ziet in haar echtgenoot, want de gevoelens van verliefdheid lijken maar niet te komen. “Leander is zo’n mooie mens, maar anders dan hoe ik gewoon ben. Je wil eigenlijk gewoon dat dit een super easy walk in the park is. Wat niet realistisch is. Maar dat zou wel fijn zijn. Ik zie 100 procent waarom we gematcht zijn, maar ik ben niet verliefd. Dat is er gewoon nog niet.”
De experts hebben een plannetje voor het koppel. Volgens het motto “distance makes the heart grow fonder” halen ze Ellen en Leander voor twee dagen uit elkaar. Leander trekt daarbij terug naar zijn huis in Wachtebeke. De experts hopen dat dit ervoor zal zorgen dat de twee beseffen wat ze aan elkaar hebben en dat ze elkaar ook echt zullen missen. Bij de andere twee koppels, Paulien & Kim en Ian & Maïté, gebeurde dit al “natuurlijk” door buitenlandse reizen voor het werk en heeft het hun relatie goed gedaan. Daardoor hopen de experts dat de gedwongen scheiding van twee dagen ook Ellen en Leander deugd zal doen.
Met nog maar enkele weken te gaan hebben de experten een plan. Een beetje afstand, door buitenlandse tripjes voor het werk, heeft zowel Paulien en Kim als Ian en Maïté al goed gedaan. Nu willen ze testen of Ellen haar Leander zal missen: het koppel wordt twee dagen gescheiden, net wanneer ze één maand getrouwd zijn. Leander trekt terug naar zijn huis in Wachtebeke.
Bij de andere twee koppels loopt alles heel vlot. Zo hebben Kim en Paulien al besloten dat ze na het keuzemoment samen een huisje zullen zoeken in Brussel en denken ook Ian en Maïté al luidop na over hun toekomst samen.
