‘De Verraders’: Wie wint de finale? De verraders of bondgenoten?

Na tien bloedstollende dagen in het kasteel, vol leugens, strategie en verraad, breekt de onvermijdelijke finale van De Verraders aan. Dit seizoen kende een historische start met vier verraders, een feit dat de bondgenoten lang in het ongewisse liet over de werkelijke omvang van de tegenstand. Nu de mist optrekt, staat de laatste overgebleven verrader, Francesco, voor zijn ultieme uitdaging: overleeft hij de laatste Ronde Tafel en eist hij de overwinning op?

De finalisten dachten veilig te zijn nu het conclaaf voorbij was, maar presentator Staf Coppens bracht aan het ontbijt dramatisch nieuws. Ondanks dat er geen verbanning was, is er toch een moord gepleegd. “Nog voor de raad begint, zal één van jullie gestorven zijn. Gecondoleerd,” luidde de boodschap, die insloeg als een mokerslag. Een traagwerkend gif velt één van de finalisten nog voor de eindstrijd goed en wel is begonnen.

“Ik zakte echt in een put. Dat vind ik dubbel zo erg dan in één keer vermoord te worden”, reageerde een aangeslagen Clémentine. Charlotte bevestigde de impact: “De sfeer was onder nul.”

Yannick opent de jacht

De laffe moord zet de verhoudingen direct op scherp. Yannick is ervan overtuigd dat Francesco de verrader is en zet onmiddellijk de aanval in. “Ik moet hem zo snel mogelijk ontmaskeren,” klinkt het strijdvaardig. Hij heeft zelfs een heroïsch plan voor mocht hij zelf het slachtoffer zijn: “Stel dat ik leegbloed, wil ik in mijn laatste heroïsche trekken Francesco roepen. Dan winnen we nog het spel.”

De weg naar de laatste rustplaats, waar onthuld wordt wie het gifslachtoffer is, wordt een emotionele ‘dodentocht’. Bij elke stop verdwijnt een naam van de doodsbrief. De angst om zo dicht bij de finish te sneuvelen is tastbaar, zeker bij Yannick. “Het ziet er niet goed uit voor mij. Ik voel het gif al branden in mijn maag. Ik zit in de auto onderweg naar mijn begrafenis”, klinkt het onheilspellend.

Verdeeldheid bij de bondgenoten

Terwijl de dreiging van Francesco en het gif heerst, is er ook onderling wantrouwen. Lynn kwam vorige keer via de munt van de waarheid te weten dat haar buddy Charlotte een bondgenoot is. “We zijn van in het begin al zo close en dit brengt een luxepositie tijdens de finale. Iemand die ik 100% kan vertrouwen,” aldus Lynn.

Wat Lynn echter niet weet, is dat Charlotte haar sinds die ontmoeting juist verdenkt als verrader. Charlotte bereidt haar eigen strategie voor om Lynn te ontmaskeren. “Ik heb een speech geschreven. Ik ga deze voorlezen en ik hoop dat ik daarmee iedereen kan overhalen.”

De ultieme Ronde Tafel

De finale Ronde Tafel kent meedogenloze regels: de finalisten moeten stemmen en verbannen tot er nog maar drie kandidaten overblijven. Als er één verrader tussen die laatste drie zit, wint de verrader al het zilver. Als er alleen nog bondgenoten overblijven, verdelen zij de pot.

De vraag is nu: kan Francesco, de man van wie medespelers zeggen dat hij “niet kan liegen” en wiens eigen vrouw dacht dat verraden “niet in zijn aard zit”, zijn meesterlijke masker nog heel even volhouden? Of zullen de bondgenoten erin slagen om na tien dagen vol intriges het goede eindelijk te laten zegevieren over het kwade?

De Verraders is elke zondag om 20 uur te zien op VTM en via VTM GO.

Meer
Lees meer...