‘Dealen Met Coke’: Hitman vertelt over 32 jaar moorden voor kartel


In het kort

  • Mario, een huurmoordenaar voor het Clan del Golfo-drugskartel, vertelt in Dealen Met Coke over zijn huiveringwekkende 32-jarige geschiedenis van moorden.
  • Drugsoorlogen breken uit in Belgische straten, met schietpartijen en gevaar voor onschuldige omstanders tot gevolg.
  • De enorme winstmogelijkheden van drugshandel (300.000 euro per maand) leiden tot gewelddadige territoriumoorlogen tussen criminele organisaties.

In de tweede aflevering van Dealen Met Coke interviewt journalist Eric Goens Mario, een huurmoordenaar voor de Clan del Golfo, een van ’s werelds grootste drugskartels. Mario is al 32 jaar op de vlucht voor de autoriteiten. Aanvankelijk wilde hij ingenieur worden, maar door financiële problemen belandde hij in de criminele onderwereld.

Op 14-jarige leeftijd kreeg hij zijn eerste moordopdracht: een lokale politicus. Sindsdien werkt hij als huurmoordenaar en de opdrachten blijven maar komen: “Ik heb zoveel mensen vermoord dat ik de tel kwijt ben. Soms moest ik vijf mensen in één week vermoorden.” Mario vertelt over de huiveringwekkende taak om een kind uit de armen van zijn moeder te halen en te executeren. Hoewel hij erkent dat zijn beroep moeilijk is, zegt hij: “Het is waar ik goed in ben. Sommigen hebben talent voor zingen, ik heb talent voor moorden.” Hij voelt zich gevangen in de clan en zegt dat vertrekken geen optie is vanwege de kennis die hij bezit.

Geweld in België

Het geweld als gevolg van drugsoorlogen verspreidt zich steeds meer naar de Belgische straten. Vorig jaar was er een sterke toename van schietpartijen, waardoor het metrostation Clemenceau in Brussel veranderde in een slagveld. Een 17-jarige dealer kwam om het leven in Anderlecht, terwijl een andere bendeleider werd neergestoken. Openbare pleinen werden het toneel van schietpartijen, waardoor onschuldige omstanders in gevaar kwamen.

Volgens de commissaris van de federale gerechtelijke politie is de hoofdoorzaak de enorme winst die met drugshandel wordt gemaakt. Hij legt uit dat een enkel verkooppunt dagelijks 10.000 euro kan opleveren, wat neerkomt op een potentiële winst van 300.000 euro per maand. Het geweld komt voort uit de wanhopige strijd om de controle over deze lucratieve gebieden.

Bekijk hier de teaser voor de aflevering van vanavond:

Dealen Met Coke is elke woensdag om 21.15 uur te zien op Play.

Volg Newsmonkey ook op Google Nieuws

Schrijf je hieronder in voor onze GRATIS nieuwsbrief

Meer
door Redactie
Lees meer...