Istanbul blijft populairste luchthaven van Europa, Charleroi bengelt onderaan

De luchthaven van Istanbul is opnieuw verkozen tot de beste van Europa. Dat blijkt uit een nieuwe analyse van Holidu, gebaseerd op tienduizenden Google-reviews. Voor het derde jaar op rij voert de Turkse luchthaven de ranglijst aan. Brussels South Charleroi Airport scoort dan weer ondermaats.

Volgens het onderzoek van reisplatform Holidu krijgt de luchthaven van Istanbul een gemiddelde score van 4,4 op 5, gebaseerd op meer dan 100.000 Google-reviews. Daarmee staat ze opnieuw bovenaan de lijst van best beoordeelde luchthavens in Europa.

Ook Francisco de Sá Carneiro Airport in Porto en Helsinki Airport halen een gemiddelde van 4,4 op 5 en vervolledigen de top drie. Opvallend: Helsinki kende een flinke sprong vooruit ten opzichte van vorig jaar, toen het nog op plaats acht stond.

Charleroi, Bordeaux en Heraklion onderaan

Aan de andere kant van het spectrum bengelen enkele luchthavens met opvallend lage scores. Heraklion International Airport op Kreta doet het het slechtst met 2,6 op 5. Ook Bordeaux-Mérignac Airport (3,0) en Brussels South Charleroi Airport (3,1) scoren ondermaats.

Bij dit soort scores is het wel belangrijk om in het achterhoofd te houden dat ontevreden reizigers sneller geneigd zijn een negatieve beoordeling achter te laten, wat de resultaten kan vertekenen.

Grote stijgers en dalers

De ranglijst van Holidu toont ook opvallende verschuivingen ten opzichte van vorig jaar. Zo stijgt Boedapest Ferenc Liszt International Airport maar liefst tien plaatsen naar de 23ste positie. Barcelona-El Prat Airport klimt acht plaatsen en strandt op plek 21.

Niet elke luchthaven kent een opwaartse trend. Schiphol zakt bijvoorbeeld twaalf plaatsen en belandt op een 39ste plaats. Ook de luchthaven van Praag (Vaclav Havel) ziet een even grote daling en valt terug naar plaats 16.

Meer
Lees meer...