Dat er een zwarte markt voor luxegoederen bestaat, komt waarschijnlijk niet als een verrassing. Dat op die markt ook taarten verkocht worden, is misschien al wat indrukwekkender. En dat een man aangeklaagd werd voor taartendiefstal ter waarde van meer dan 80.000 euro, is al helemaal gek. Maar het kan. En het gebeurt. In de Verenigde Staten, uiteraard.
Geen Florida Man die rare toeren uithaalt deze keer, maar een man uit New York. De koerier David Lliviganay, die voor het New Yorkse filiaal van de prestigieuze patisserie Lady M werkt, wordt door het bedrijf aangeklaagd. Hij zou meer dan 1.000 taarten gestolen hebben, goed voor een waarde van meer dan 90.000 dollar, oftewel een dikke 80.000 euro.
Zwarte markt voor luxegoederen
Net zoals voor elk luxeproduct, is er ook voor luxueuze taarten een zwarte markt. Jep, de taarten zijn zó duur dat ze op de zwarte markt verkocht worden. Lliviganay stal taarten uit het magazijn van de keten in Long Island City en verkocht ze iets goedkoper op de zwarte taartenmarkt.
