In het kort
- Sommige Leeds-fans begonnen te boe-roepen tijdens een pauze om moslimspelers van Manchester City de kans te geven hun vasten voor de ramadan te verbreken.
- Manchester City-coach Pep Guardiola zei dat hij teleurgesteld was over het gebrek aan respect voor religieuze gebruiken.
- Dit incident laat zien hoe belangrijk het is om verschillende culturele en religieuze overtuigingen te begrijpen en te respecteren.
Tijdens een Premier League-wedstrijd tussen Leeds en Manchester City werd er even gepauzeerd zodat moslimspelers die de ramadan vieren hun vasten konden verbreken. Dit gebaar, op initiatief van de Premier League, leidde tot boegeroep van sommige Leeds-supporters.
Negatieve reactie
Na ongeveer 12 minuten spelen werd op schermen in het stadion aangekondigd dat er een pauze zou worden ingelast zodat de spelers na zonsondergang konden eten. De spelers Omar Marmoush, Rayan Cherki en Rayan Aït-Nouri van Manchester City maakten van deze gelegenheid gebruik om aan de zijlijn bij te tanken. Een deel van de Leeds-fans reageerde negatief en liet hun afkeuring blijken door te fluiten en te joelen, zoals te zien is op videobeelden.
Teleurstelling coach
Hoewel het incident de wedstrijd zelf niet beïnvloedde, sprak Manchester City-coach Pep Guardiola erover tijdens de persconferentie. Hij was teleurgesteld. Guardiola vroeg zich af waarom er zo weinig respect was voor religieuze gebruiken en diversiteit. Hij legde uit dat de pauze was toegestaan door de Premier League en niet op verzoek van Manchester City.
Guardiola vertelde dat Cherki, Aït-Nouri en Marmoush de hele dag niet hadden gegeten. Ze moesten hun lichaam aanvullen met essentiële vitamines. Hij vond het jammer dat de spelers negatief werden bejegend omdat ze een toegestane pauze namen. Leeds-assistent-coach Edmund Riemer, die hoofdcoach Daniel Farke verving, sprak ook zijn spijt uit over het gedrag van sommige Leeds-fans. Hij gaf toe dat hij zich op de wedstrijd concentreerde. Toch hadden bepaalde supporters een grens overschreden. Riemer noemde dit een leermoment voor de club en hoopte op beter gedrag van hun fans in de toekomst.
Bekijk hier de video:
Muslim players break their fast for Ramadan during the football match between Leeds United and Man City.
— Zara Hussain (@zarahussain999) February 28, 2026
Leeds fans boo and whistle.
Is this more evidence of Islamophobia in Britain? pic.twitter.com/enlUExYraU
