‘Thuis’: Acteur Lennart Lemmens keert na vier jaar onverwacht terug als Stan

Vier jaar na zijn vertrek keert het personage Stan Van Damme vanavond onverwacht terug in de VRT 1-soap Thuis. Acteur Lennart Lemmens (28) herneemt zijn rol als de zoon van dokter Judith.

De fans van Thuis worden vanavond op een verrassing van formaat getrakteerd: Stan Van Damme, de zoon van Judith, maakt na vier jaar afwezigheid zijn comeback. Acteur Lennart Lemmens (28), die zelf niet meer op een terugkeer had gerekend, kruipt opnieuw in de huid van het personage. “Stan was niet doodgegaan. Hij kon altijd terugkeren. Zoiets gebeurt echter zelden. Ik had het niet meer verwacht”, legt Lemmens uit in Het Nieuwsblad.

Terug na moeilijke periode

Vier jaar geleden besliste Stan in Thuis om na zijn legeropleiding naar het buitenland te gaan. Daarmee liet hij België na een woelige periode achter zich. “Hij droeg een emotioneel rugzakje mee. In het verleden zijn er zaken voorgevallen die op hem een mentale impact hadden. De trauma’s waren een oorzaak en verklaring voor zijn gedrag, waardoor hij mensen tegen zich in het harnas joeg”, zegt Lemmens.

De grote vraag die de kijkers vanavond bezig zal houden, is dan ook waarom hij precies terug is. De makers houden de lippen stijf op elkaar.

Het is ook nog niet duidelijk hoe lang Lennart Lemmens deze keer te zien zal zijn in Thuis. Hij vroeg vier jaar geleden zelf om de soap te verlaten. “Mijn agenda was zodanig druk, dat er bepaalde zaken moesten veranderen om alles nog gecombineerd te krijgen. Je kan niet blijven vragen om draaidagen te verschuiven omdat je voor de zoveelste keer iets anders moet doen”, legt hij uit.

Thuis is elke weekdag om 20.20 uur te zien op VRT 1 en VRT MAX.

Meer
Lees meer...