Tom Waes was dinsdag te gast in De Tafel van Tine. Daar sprak hij over de impact van het ongeluk dat hij veroorzaakte toen hij dronken achter het stuur zat. In gesprek met Tine Embrechts vertelt hij over welke delen van zijn straf hij al heeft uitgevoerd.
Eind november 2024 liep het mis voor Tom Waes toen hij na een avond in een restaurant en café naar huis reed. Hij botste tegen een botsabsorbeerder aan de Kennedytunnel, waar op dat moment wegenwerken aan de gang waren. De presentator raakte daarbij zwaar gewond en werd overgebracht naar het ziekenhuis. Ook een arbeider liep verwondingen op.
Kort na het ongeval gaf Waes toe dat hij te veel had gedronken, wat later bevestigd werd door een bloedanalyse. Uit het onderzoek bleek dat hij 2,44 promille alcohol in zijn bloed had, bijna vijf keer de toegelaten limiet van 0,5 promille. In mei werd Waes veroordeeld. Daarbij kreeg hij een rijverbod van drie maanden, waarvan één maand met uitstel, en een boete van 2.560 euro. Daarnaast moest hij zowel zijn theoretisch als praktisch rijexamen opnieuw afleggen, net als een medisch en psychologisch onderzoek.
Rijbewijs nog niet moeten afgeven
In De Tafel van Tine vertelde Tom Waes nu dat hij zijn rijbewijs nog steeds niet heeft moeten afgeven. “Ik verwacht elke dag een papiertje van de wijkagent.” Tom heeft wel het medische en psychologische onderzoek al afgerond én zijn theoretisch rijexamen opnieuw afgelegd. “Ik moet nu nog mijn praktijkexamen afleggen. En dan zijn al mijn herstelexamens gebeurd.”
Daarna zal hij dus een tijdje zijn rijbewijs moeten afgeven. “Dan verwacht ik een van de weken bezoek van de wijkagent en dan is het twee maanden zonder.”
Bekijk hier het fragment:
De Tafel van Gert/Tine is elke maandag tot en met donderdag om 20 uur te zien op Play4 en GoPlay.
