Remdesivir, het veelbelovende coronamedicijn dat farmabedrijf Gilead ontwikkelde, wordt nu formeel afgeraden door de wereldgezondheidsorganisatie WHO.
Het was bijna een internationale feestdag toen farmagigant Gilead aankondigde dat remdesivir op de markt kwam. Het medicijn moest het aantal dagen dat coronapatiënten in het ziekenhuis doorbrengen verminderen. Toen de Amerikaanse president Donald Trump coronapositief testte, werd hij behandeld met het middel.
Werking
Maar na enkele weken werd duidelijk dat de werkzaamheid van remdesivir toch eerder beperkt was. Het effect op patiënten die in een vroeg stadium van de ziekte zitten, is beperkt. Op mensen die op intensieve zorgen liggen heeft het zo goed als geen effect. Maar het prijskaartje is stevig: meer dan 3.000 euro voor een kuur van een week.
