Dit weekend start weer de mooiste periode van het jaar. Zaterdag start in Gent het wielervoorjaar. Op zaterdag de Omloop het Nieuwsblad en zondag Kuurne-Brussel-Kuurne. Wie staat er het beste voor en wie maakt kans op de overwinning?
Zaterdag start in Gent het nieuwe wielervoorjaar met de Omloop het Nieuwsblad. De renners zullen 197 kilometer afleggen tussen Gent en Ninove. De grote vraag is natuurlijk wie volgt Jan Tratnik op in Ninove.
Als we naar de deelnemerslijst kijken, zien we dat maar één iemand van ‘de grote drie’ meerijdt. Wout van Aert is daarmee ook één van de grote favorieten op de overwinning. Van Aert startte zijn jaar niet met verbluffende uitslagen, maar iedereen is er toch zeker van dat hij zal meestrijden voor de knikkers.
Sterkste team
Het sterkste team aan de start is wellicht UAE Team Emirates-XRG. Met Tim Wellens, Jhonatan Narvaez, Florian Vermeersch, Nils Politt en Antonio Morgado is het onmogelijk om een naar voor geschoven man aan te duiden.
Ook Arnaud De Lie is klaar voor het voorjaar. Hij heeft ook echt zijn pijlen gericht op het openingsweekend. Veel kenners zien hem ook als winnaar van de Omloop. De stier van Lescheret won dit jaar al één koers in de Ster van Bessèges, maar stapte uit de Ronde van Algarve wegens te veel last van allergieën. Als we de deelnemerlijst verder afgaan zijn er nog interessante namen. Zo heeft Red Bull-Bora-Hansgrohe, met Oier Lazkano, Jan Tratnik en Jordi Meeus, drie kandidaten op de overwinning.
Man in vorm Thomas Pidcock staat ook hoog aangeschreven. Pidcock won al drie keer dit jaar en wordt ook aanschouwd als topfavoriet. Andere namen die het vermelden waard zijn op de overwinning zijn: Matteo Jorgenson en Tiesj Benoot (Team Visma-Lease a Bike), Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck), Matej Mohoric (Bahrein-Victorious), Jasper Stuyven (Lidl-Trek), Stefan Küng (Groupama-FDJ), Oliver Naesen (Decathlon-AG2R La Mondiale Team), Dylan Theuns (Cofidis), Yves Lampaert en Paul Magnier (Soudal Quick-Step).
Van Kortrijk naar Kuurne
Zondag rijden de renners 196,6 kilometer van Kortrijk naar Kuurne. In Kuurne zal hoogstwaarschijnlijk een snelle man winnen. Wout van Aert hebben we al besproken en natuurlijk is hij ook een grote kanshebber op de overwinning. Van Aert won vorig jaar Kuurne-Brussel-Kuurne na een sprint met Tim Wellens en Oier Lazkano.
Topfavorieten
Tim Merlier (Soudal Quick-Step) is de topfavoriet. Merlier is uitstekend gestart aan het seizoen. Hij won al vier keer overtuigend dit seizoen. Hij is misschien wel de snelste sprinter op dit moment. Wie niet veel moet onderdoen is Jonathan Milan (Lidl-Trek). De 24-jarige Italiaan won dit jaar ook al vier keer en hij is samen met Merlier de snelste van het peloton. Ook Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck) zal zijn snelle benen willen laten zien. Philipsen won nog niet dit jaar, maar niemand twijfelt eraan dat hij zal meestrijden voor de overwinning.
Het lijstje met topsprinters is enorm. Zij maken ook kans op een mooie ereplaats, maar staan in de pikorde wel onder deze drie: Jordi Meeus (Red Bull-Bora-Hansgrohe), Olav Kooij (Team Visma-Lease a Bike), Kaden Groves (Alpecin-Deceuninck), Milan Fretin (Cofidis), Jasper Stuyven (Lidl-Trek).
Kansen voor niet sprinters?
Het blijft uitkijken naar wat UAE Team Emirates-XRG van plan is. Het heeft het sterkste team, maar ze hebben geen topsprinter. Jhonatan Narvaez kan zich mengen in een sprint, maar favoriet is hij dan niet. Ze zullen dus de koers zo hard mogelijk willen maken en met zo weinig mogelijk renners naar de streep gaan. Dit vergroot de kansen voor de “niet sprinters” zoals Tim Wellens, Nils Politt, Oier Lazkano, Matteo Jorgenson, Tiesj Benoot, Matej Mohoric.