Het is Deadline Day en dus proberen ploegen uit alle grote Europese competities nog hun laatste versterkingen binnen te halen. Daarbij verhuizen er ook heel wat Belgen. De transfers van doelman Senne Lammens naar Manchester United en aanvaller Loïs Openda naar Juventus zijn daarbij de opvallendste.
De transfer van Senne Lammens naar Manchester United is allerminst een verrassing. De wederzijdse interesse was er al langer, maar Antwerp wou zijn keeper niet goedkoop laten gaan. De deal sleepte dus aan en leek even zelfs in het water te vallen.
Duurste doelman ooit
Ineens dook bij Manchester United, dat zijn vaste doelmannen recent zal blunderen, de naam van wereldkampioen Emiliano Martinez op. Uiteindelijk beslist de Engelse club om toch voor de 23-jarige Belg te gaan. Met zijn transfer is een bedrag van 21 miljoen euro gemoeid, al kan dat bedrag door bonussen nog oplopen. Hij is daarmee de duurste vertrekkende doelman ooit uit de Belgische hoogste afdeling.
De jeugdspeler van Club Brugge krijgt zo de kans om in Manchester de concurrentiestrijd aan te gaan met André Onana en Altay Bayindir. Als hij daar aan slaagt, wacht hem binnenkort mogelijk ook zijn eerste speelminuten bij de Rode Duivels. Lammens zat in het verleden al enkele keren in de selectie, maar kwam nog nooit van de bank.
Openda naar Juventus
Een vertrek van Loïs Openda van RB Leipzig naar Juventus werd ook al langer gefluisterd en nu lijkt de deal er ook effectief te komen. De Italiaanse topclub zou de Belgische aanvaller voor één jaar huren. Hij verlaat daarmee na twee jaar de Duitse club, waarvoor hij 41 keer wist te scoren over alle competities heen. Openda zou bij Juventus meteen zijn kans krijgen, al is de concurrentie voorin niet min.
And Loïs Openda has touched down 🛬 pic.twitter.com/rbohrpUlrE
— JuventusFC 🇬🇧🇺🇸 (@juventusfcen) September 1, 2025
