In het kort
- Seizoen 3 van Euphoria heeft gemengde reacties gekregen, waarbij sommige kijkers kritiek hebben op de expliciete inhoud en de schokwaarde.
- Critici zetten vraagtekens bij Sam Levinsons weergave van vrouwelijke personages.
Het derde seizoen van Euphoria heeft gemengde reacties gekregen. Sommige kijkers hebben daarbij hun teleurstelling en bezorgdheid geuit over bepaalde scènes.
Verdeelde reacties
Het langverwachte nieuwe seizoen ging na een pauze van vier jaar in première. Dat leidde tot hoge verwachtingen bij kijkers en critici. Toch omschreven sommigen de nieuwe afleveringen als vermoeiend en achterhaald. Daarbij plaatsten zij vooral vraagtekens bij de sterke nadruk op expliciete inhoud.
Een van de scènes die daarbij het meest voor opschudding zorgde, is die met het personage Cassie, gespeeld door Sydney Sweeney. In deze scène probeert Cassie een OnlyFans-account aan te maken om haar online aanwezigheid te vergroten. De manier waarop ze daarbij wordt afgebeeld in een seksueel suggestief babykostuum werd door veel kijkers als ongepast en ongemakkelijk ervaren. Dit werd een belangrijk punt van kritiek binnen de bredere discussie over de toon en stijl van het seizoen.
Kritiek op aanpak vrouwelijke personages
De kritiek leidde tot discussies over bedenker Sam Levinson en zijn manier van het schrijven van vrouwelijke personages. Volgens sommigen houdt hij stereotypen in stand door vrouwen vaak als sekswerkers neer te zetten. Ook het ontbreken van een traditionele schrijverskamer en zijn werkwijze, waarbij hij zich zou inleven in zijn personages voor inspiratie, worden genoemd als mogelijke oorzaken van de controversiële richting van de serie.
Ondanks sterke acteerprestaties van Zendaya en Sydney Sweeney vinden critici dat het seizoen tekortschiet door de problematische inhoud en thematische keuzes. Het verhaal speelt zich vijf jaar na de middelbare school af en volgt de personages terwijl ze worstelen met verslaving, relaties en de blijvende impact van hun tienerjaren.
