Bekijk hier de eerste minuut van ‘Florentina’, de nieuwe fictieserie van VTM

Het nieuwe televisiejaar wordt bij VTM feestelijk afgetrapt. Vanaf maandag 5 januari kunnen kijkers dagelijks genieten van Florentina, een gloednieuwe telenovelle die belooft de harten te verwarmen. Benieuwd naar wat je mag verwachten? VTM deelde zojuist de eerste minuut.

Florentina is enkele maanden geleden al aangekondigd als opvolger van eerdere telenovelles op VTM zoals Ella en Milo. In deze nieuwkomer staat actrice Joke Emmers centraal als het titelpersonage Flo. Ze zet een spontane, ietwat chaotische, maar vooral charmante flapuit neer die haar weg probeert te vinden in een wereld die niet altijd even vergevingsgezind is.

Van fitness naar nachtclub

Het leven van Flo loopt allesbehalve over rozen, zo blijkt al snel in de eerste afleveringen. Ze probeert zich staande te houden in het spijkerharde fitness- en gezondheidsimperium van haar moeder, gespeeld door Inge Paulussen. In deze omgeving, waar uiterlijke perfectie de norm is, moet Flo haar mannetje zien te staan.

Alsof die carrière-uitdaging nog niet genoeg is, krijgt Flo op persoonlijk vlak enkele zware klappen te verwerken. Vlak voor haar droomhuwelijk wordt ze onverwacht gedumpt door haar verloofde. Tegelijkertijd erft ze van haar geliefde nonkel (een rol van Warre Borgmans) een mysterieuze nachtclub. Het blijkt dat haar oom er een geheim tweede leven op nahield, en nu is het aan Flo om die erfenis – met de nodige chaos – te managen.

Empowerment

Florentina wil meer zijn dan louter entertainment; de makers omschrijven de reeks als een “feestje van herkenning”. Waar veel series focussen op perfectie, viert deze telenovelle juist de schoonheid van imperfectie. Het verhaal draait rond ‘self-love’, vallen en weer opstaan, en het omarmen van je eigen unieke kronkels.

De reeks komt uit de koker van de makers van Single Bells en brengt een boodschap van empowerment: durf jezelf te zijn, in al je vormen en kleuren.

Bekijk hier de eerste beelden:

Bekijk hier de trailer:

Florentina is vanaf maandag 5 januari te zien op VTM en op VTM GO(+).

Meer
Lees meer...