Documentaire ‘From Rock Star To Killer’ staat nu op Netflix

Documentaire ‘From Rock Star To Killer’ staat nu op Netflix
Netflix

Vanaf vandaag kan je op Netflix kijken naar de Franse documentaire From Rock Star To Killer. Daarin wordt het verhaal van de Franse zanger Bertrand Cantat van de band Noir Désir vertelt. Hij was – zoals je al kan raden van de titel van de documentaire – een rockster, die uiteindelijk veroordeeld werd voor de moord op zijn maîtresse, de Franse actrice Marie Trintignant.

Netflix heeft vandaag de nieuwe Franse docureeks From Rock Star To Killer gelost. In drie aflevering zal daarin het verhaal van de Franse zanger Bertrand Cantat verteld worden. Hij was de zanger van de rockgroep Noir Désir en had een affaire met de Franse actrice Marie Trintignant. Zij werd op een dag in comateuze toestand aangetroffen in een hotelkamer, waar ze samen met Bertrand Cantat verbleef.

From Rock Star To Killer

In From Rock Star To Killer gaat Netflix dieper in op een van de meest spraakmakende verhalen uit de Franse rockwereld. De zanger Bertrand Cantat was in de vroege jaren 2000 populair met zijn band Noir Désir, bekend van de hit Le Vent Nous Portera. Hij trouwde in 1997 met Krisztina Rády, de toenmalige artistiek directeur van het Hongaarse Instituut in Parijs. Ze kregen samen twee kinderen: Milo (1998) en Alice (2003). Maar tijdens de zwangerschap van Krisztina begon Bertrand een affaire met de Franse actrice Marie Trintignant.

Toen Trintignant voor de opnames van een film naar Vilnius in Litouwen reisde, gingen haar moeder en Bertrand Cantat met haar mee. Op 26 juli 2003 verbleven Tritignant en Cantat samen in een hotelkamer. Toen de actrice een bericht kreeg van haar voormalige echtgenoot sloegen de stoppen door bij Cantat. Hij sloeg haar meerdere keren waarna hij haar “in bed stopte”. Maar de volgende dag belde de broer van de actrice de hulpdiensten omdat zijn zus in een coma was beland.

Aanvankelijk werd ze verzorgd in een ziekenhuis in Vilnius, maar later werd ze overgebracht naar een ziekenhuis net buiten Parijs. Daar overleed ze op 1 augustus 2003. Het nieuws beheerste maandenlang de Franse media.

Nasleep

Aanvankelijk vertelde Cantat dat de actrice tijdens een ruzie achterover was gevallen en zo haar hoofd had geraakt. Maar later bekende hij dat hij haar vier keer geslagen had. Volgens de autopsie ging het echter om 19 slagen in haar gezicht en op haar hoofd.

Uiteindelijk bekende hij dat hij de actrice gedood had, maar hij hield daarbij vol dat het ging om een ongeluk. Cantat werd veroordeeld voor onvrijwillige doodslag en kreeg een gevangenisstraf van acht jaar. Uiteindelijk kwam hij al na vier jaar, in oktober 2007, vrij. Hierop kwam heel wat protest vanuit vrouwenrechtenbewegingen en de ouders van Marie Trintignant. Die laatsten probeerden de vrijlating tegen te houden en trokken daarvoor zelfs naar de toenmalige Franse president Nicolas Sarkozy.

Na zijn vrijlating probeerde Bertrand Cantat nog terug te keren in de muziekwereld. Noir Désir bracht zo nog twee nieuwe nummers uit in 2008, maar in 2010 ging de band uit elkaar. Datzelfde jaar pleegde Krisztina Rády, de eerste vrouw van Cantat, zelfmoord. Ze werd gevonden door haar kinderen. Cantat was op dat moment ook aanwezig. Er werd een onderzoek gestart, maar de politie oordeelde dat het niet ging om een moord. Een paar jaar later probeerde Bertrand Cantat ook nog solo muziek uit te brengen, maar daarbij botste hij op veel kritiek.

Bekijk hier de officiële trailer (in het Frans, maar niet gevreesd op Netflix zelf zijn er wél Nederlandse ondertitels):

From Rock Star To Killer is vanaf nu te vinden op Netflix. Op zoek naar iets anders? Bekijk dan hier onze top 50 met de beste reeksen op Netflix.

Voor meer streamingnieuws kan je je inschrijven op onze streamingnieuwsbrief.

Meer
Gisteren om 15 uurdoor Redactie
Gisteren om 7 uurdoor Redactie
Lees meer...
04:00