Vanaf nu kan je op Netflix kijken naar een nieuwe documentairefilm. The Twister: Caught in the Storm zoomt in op de verwoestende tornado die in 2011 maar liefst 158 dodelijke slachtoffers maakt in Joplin, Missouri. De documentaire zal het verhaal vertellen aan de hand van getuigenissen van inwoners van Joplin.
In 2011 werd de stad Joplin in Missouri opgeschrikt door een krachtige tornado. Het ging om een EF5-tornado, de hoogste categorie, die een mijl (zo’n 1,6 kilometer) breed was. We volgen een groep jongeren wiens woonplaats getroffen werd op de dag van hun proclamatie.
The Twister: Caught in the Storm
Op 22 mei 2011 werd Joplin in Missouri getroffen door een EF5-tornado. Tijdens z’n verwoestingstocht van 45 minuten kwamen 158 mensen om het leven en raakten meer dan 1.000 mensen gewond. Daarmee is de tornado de zevende meest dodelijke tornado ooit in de Verenigde Staten. Op de dag van de impact vierden de studenten van de Joplin High School hun proclamatie. ’s Avonds waren de studenten druk aan het feesten, toen ze plots te horen kregen dat er een tornado recht op hen afkwam.
De studenten komen aan het woord en vertellen over hoe ze die avond en de periode daarna, waarbij ze alles opnieuw moesten opbouwen, beleefden. Verschillende getuigen vertellen daarbij dat ze door de tornado van de grond getild werden.
De documentaire bevat beelden van de tornado, waarbij er nooit eerder getoonde beelden zijn van stormjagers Jeff en Kat Piotrowski. Daarnaast zijn er ook andere beelden van ooggetuigen die op het moment van de feiten in Joplin waren.