Kids With Buns waren de grote onbekende aan de start van Liefde voor Muziek, maar ondertussen hebben ze het hart van heel Vlaanderen veroverd. In hun aflevering vertellen de twee vrouwen over moeilijkere periodes.
Na Maksim, Hooverphonic, Barbara Dex, Frank Vander linden, Luc Steeno en Guus Meeuwis draait alles deze week in Liefde voor Muziek rond Kids With Buns. Marie Van Uytvanck en Amber Piddington waren bij het grote publiek nog niet echt bekend voor het programma, ondanks een overwinning in De Nieuwe Lichting van Studio Brussel.
Nothing New
Muzikaal maakte het duo de voorbije weken al meermaals indruk en in hun eigen aflevering leren we Amber en Marie ook echt beter kennen. Beide vrouwen zijn queer en hebben dat in hun muzikale leven nooit weggestoken. Nochtans was het ooit veel moeilijker. Ze zijn beiden namelijk door iemand anders geout, een vreselijke ervaring. Daarover maakten ze het lied Nothing New, dat onder handen wordt genomen door Luc Steeno en een gastzanger.
“We zijn allebei geout door anderen op een moment dat we er zelf totaal nog niet klaar voor waren. We hebben er heel bewust voor gekozen om ons uit te spreken over onze geaardheid. Toen wij opgroeiden, hadden we geen rolmodellen. Wij willen dat anders doen”, zeggen Amber en Marie.
De vrouwen van Kids With Buns maakten met Nothing New The Series ook een minidocumentaire om homofobie aan te kaarten en andere mensen met twijfels over hun geaardheid te helpen.