Vanavond krijgen Felix Heremans en Charlotte Sieben in De Slimste Mens ter Wereld het gezelschap van danseres Nora Monsecour. Vaste kijkers van Dancing with the Stars weten ongetwijfeld al wie ze is, maar dit is waar je haar nog van kan kennen.
Na de spannende finale tussen Charlotte Sieben en Roger Housen, wist Charlotte – hoewel ze het zelf al bijna had opgegeven – toch te winnen in De Slimste Mens ter Wereld. Daardoor krijgen we vanavond nog eens twee vrouwelijke deelnemers te zien, want Charlotte Sieben en Felix Heremans krijgen vanavond het gezelschap van danseres Nora Monsecour.
Nora Monsecour
Nora Monsecour is een professionele danseres die al sinds ze kind was op hoog niveau danst. Toen ze negen jaar oud was begon ze aan de Koninklijke Balletschool in Antwerpen. Op haar 14de werd ze echter uitgesloten van de wereld van ballet, omdat ze als transvrouw niet paste binnen het onderscheid tussen vrouwen en mannen dat sterk aanwezig is bij ballet. Daardoor verlegde Nora haar focus naar moderne dans. Als moderne danseres haalde ze in 2017 de finale van BBC Young Dancer.
Tegenwoordig danst Nora in het professionele Duitse dansgezelschap tanzmainz. Maar de meesten zullen haar waarschijnlijk kennen als jurylid uit Dancing with the Stars. Daarnaast was ze eerder dit jaar ook al te zien als een van de deelnemers in Kung Fu Helden op VTM.
Het levensverhaal van Nora vormde de inspiratie voor de gelauwerde film Girl van Lukas Dhont uit 2018, waarin een jonge transvrouw haar weg probeert te vinden in de wereld van de dans. In 2019 schreef Nora ook de autobiografie De Weg Naar Mezelf over haar leven.
