Mexico sluit het schooljaar vroegtijdig af door hittegolf en WK


In het kort

  • Mexicaanse scholen sluiten op 5 juni voor de zomervakantie in plaats van op 15 juli.
  • Extreme hitte en druk van een lerarenvakbond waren de reden voor de vervroegde sluiting.
  • Ook het aankomende WK voetbal in het land speelt een rol.

Door de extreme hitte en het komende WK sluiten Mexicaanse scholen het schooljaar eerder af dan verwacht. Minister van Onderwijs Mario Delgado maakte het besluit bekend en zei dat de Nationale Raad van Onderwijsautoriteiten unaniem heeft besloten de einddatum te verplaatsen van 15 juli naar 5 juni. Het volgende schooljaar begint op 31 augustus.

Zorgen over hittegolf

Mexico kampt momenteel met een ernstige hittegolf, waarbij de temperaturen in sommige regio’s oplopen tot wel 45 graden. Delgado verwacht dat deze extreme temperaturen in juni en juli zullen aanhouden.

Het WK voetbal, dat gepland staat voor juni en half juli, zet de Mexicaanse regering nu al onder druk. Vorige week dreigde een machtige lerarenvakbond de openingsceremonie van het WK in Mexico-Stad op 11 juni te verstoren. Ze eisen aanpassingen in de pensioenregels voor bepaalde leraren en een loonsverhoging. Hoewel Delgado zich bereid toonde om met de vakbond te onderhandelen, drong hij er bij hen op aan om het voetbaltoernooi niet te verstoren.

Verkeersontlasting

De sluiting van scholen zou de verkeersopstoppingen in de drukke Mexicaanse steden kunnen verlichten, wat ten goede komt aan internationale bezoekers die de WK-wedstrijden bijwonen. Het zal ouders ook dwingen om tijdens werkuren alternatieve opvang te regelen, wat een potentiële economische last met zich meebrengt.

Bovendien hebben studies die tijdens de Covid-19-pandemie zijn uitgevoerd, geconcludeerd dat zelfs korte schoolsluitingen een negatieve invloed kunnen hebben op de leerresultaten van kinderen op de lange termijn.

Schrijf je hieronder in voor onze GRATIS nieuwsbrief

Voeg newsmonekey.be toe als preferred source op Google
Meer
Lees meer...