Poetin dreigt Europese schepen in beslag te nemen na nieuwe EU-sancties


In het kort

  • Poetin dreigt Europese schepen in beslag te nemen als vergelding voor EU-veilingen van Russische lading.
  • Moskou veroordeelt westerse sancties als piraterij en belooft soortgelijke tegenmaatregelen.
  • De spanningen in de wereld lopen op nu Rusland zijn defensiebanden met Noord-Korea versterkt.

Vladimir Poetin heeft gewaarschuwd dat Rusland Europese schepen in beslag kan nemen als tegenmaatregel tegen het voornemen van de Europese Unie om lading te veilen die in beslag is genomen uit de „schaduwvloot“ van Russische schepen.

Nieuwe EU-regels treffen Russische schepen

Deze reactie volgt op recente EU-sancties die lidstaten toestaan om in beslag genomen olie en andere goederen te verkopen van Russische schepen die opereren in strijd met handelsbeperkingen die bedoeld zijn om de financiële middelen van Moskou te verminderen.

Moskou veroordeelt EU-maatregelen

Van boord van de kruiser Varyag, tijdens marineoefeningen bij het eiland Sakhalin, veroordeelde de Russische leider deze westerse acties als „banditisme en piraterij“.

Hij zei dat Rusland zich gedwongen zou zien om deze tactieken te kopiëren, en verklaarde dat Moskou actie zou ondernemen op elke plek die het geschikt acht.

In beslag genomen schepen in Zweden

Deze dreigementen vallen samen met berichten uit Zweden, waar uit gerechtelijke documenten blijkt dat een in beslag genomen Russisch schip, dat vermoedelijk graan uit bezette Oekraïense gebieden heeft vervoerd, aan Oekraïne zal worden overgedragen.

Regionale militaire spanningen

De marineoefeningen vinden plaats vlak voor de geplande gezamenlijke militaire oefeningen tussen de Verenigde Staten en Zuid-Korea, die gericht zijn op het afweren van een mogelijke aanval door Noord-Korea.

Deze toegenomen militaire activiteit weerspiegelt de groeiende instabiliteit in de regio, aangewakkerd door beschuldigingen van Zuid-Korea en Oekraïne dat Rusland en Noord-Korea hun defensiebanden aan het versterken zijn.

Schrijf je hieronder in voor onze GRATIS nieuwsbrief

Voeg newsmonekey.be toe als preferred source op Google
Meer
Lees meer...
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.24.0 (Ubuntu)