Het bewogen Eurovisiesongfestival blijft voor ophef zorgen. Zo is de Portugese zender RTP niet te spreken over het feit dat organisator EBU het optreden van de Portugese zangeres Iolanda in de grote finale niet meteen online heeft gezet. De reden voor die vertraging zou het feit zijn dat de zangeres haar nagels in het Palestijnse keffiyeh-patroon had gelakt.
In aanloop naar het Eurovisiesongfestival was er al maandenlang heel wat te doen over de deelname van Israël door voortdurende bombardementen en aanvallen in de Gazastrook. Het zorgde ervoor dat het een van de meest omstreden edities ooit was.
Iolanda
Grote protesten bleven tijdens de finale uit, maar hier en daar was er toch een kleine verwijzing. Dat was bijvoorbeeld het geval bij de Portugese zangeres Iolanda. Terwijl zij in de halve finale nog gewoon witte nagels had, bestonden haar nagels nu uit een keffiyeh-patroon. Dit motief wordt gezien als een symbool pro-Palestina. Iolanda eindigde haar optreden ook met de uitspraak “vrede zal zegevieren”.
