De kogel is door de kerk. Gisteren werd bekendgemaakt dat de volgende editie van het Eurovisiesongfestival in het Verenigd Koninkrijk zal plaatsvinden. In eerste instantie zou Oekraïne het Songfestival organiseren omdat hun act, Kalush Orchestra, de vorige editie won. Maar door de aanhoudende oorlog is dat niet mogelijk. In een interview met RTL Boulevard laat Kalush Orchestra nu weten wat ze daarvan vinden.
Of het Schotland, Wales of Engeland wordt, dat is nog niet zeker. Maar wat wel zeker is, is het feit dat het Eurovisiesongfestival in 2023 zal plaatsvinden in het Verenigd Koninkrijk. Dat maakten BBC en de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het Eurovisiesongfestival, gisteren bekend. Door de oorlog in Oekraïne kan de editie dus niet doorgaan in Kiev of een andere stad, en dat vinden de leden van winnaar Kalush Orchestra ontzettend jammer. Toch bedanken ze het Verenigd Koninkrijk.
Dankbaar
“Natuurlijk vinden we het jammer dat Oekraïne het festival niet zal organiseren“, vertelt zanger Oleh Psiuk aan RTL. “Maar we zijn dankbaar dat het Verenigd Koninkrijk het uit onze naam wil doen.” Daarnaast hoopt ze zanger vooral dat de Oekraïense cultuur in leven zal gehouden worden.
