Nico O’Reilly leidt Manchester City naar overwinning in de League Cup


In het kort

  • Nico O’Reilly scoorde twee cruciale goals en leidde Manchester City naar een beslissende overwinning in de finale van de League Cup tegen Arsenal.
  • Ondanks een voorzichtige start domineerde Manchester City het balbezit en creëerde het in de tweede helft meer scoringskansen.
  • Deze overwinning in de League Cup biedt Manchester City wat troost na de recente teleurstelling in de Champions League tegen Real Madrid.

Manchester City behaalde een klinkende overwinning in de finale van de Engelse League Cup tegen Arsenal, met Nico O’Reilly als held.

Voorzichtige start

De beginfase van de wedstrijd werd gekenmerkt door voorzichtigheid, waarbij beide teams elkaar voorzichtig afpeilden. Een echt staaltje aanvallende kracht ontbrak grotendeels in de eerste helft. Het dichtst bij een doelpunt kwam Arsenal in de zevende minuut via Kai Havertz, die oog in oog kwam te staan met City-doelman Trafford, maar werd gestopt door een indrukwekkende dubbele redding.

Na deze gemiste kans leverde de rest van de eerste helft geen noemenswaardige scoringskansen op. Leandro Trossard probeerde het met een afstandschot voor Arsenal, maar dat werd makkelijk geblokt.

City neemt de leiding

City kwam geleidelijk aan beter in het spel en begon meer controle over de bal te krijgen. Ze creëerden meer gevaarlijke kansen, vooral door het werk van Semenyo op de flanken, hoewel zijn voorzetten Haaland zelden goed bereikten.

De stand bleef op 0-0 staan toen beide teams de rust in gingen.

Manchester City kwam na de rust met hernieuwde energie uit de kleedkamer. Haaland miste al vroeg een veelbelovende kans, terwijl Arsenal-keeper Kepa ternauwernood een penalty voorkwam door Doku net buiten het strafschopgebied onderuit te halen. Die redding leverde Kepa een gele kaart op.

O’Reilly scoort

De niet-aflatende druk van City wierp eindelijk zijn vruchten af toen O’Reilly profiteerde van een fout van Kepa en met een kopbal een makkelijk doelpunt maakte, waarmee City op voorsprong kwam. Slechts vijf minuten later verdubbelde O’Reilly zijn score door een voorzet bij de tweede paal vakkundig af te ronden. Arsenal stortte in onder de aanval en had moeite om een reactie te formuleren.

Invaller Calafiori zorgde nog voor gevaar bij Arsenal door met een krachtig schot de paal te raken, maar een comeback kwam er niet. Manchester City liep rustig naar de overwinning, voegde de League Cup-trofee toe aan hun prijzenkast en verzachtte daarmee de pijn van hun recente uitschakeling in de Champions League tegen Real Madrid. Doku zal ongetwijfeld de triomf vieren, terwijl Trossard teleurgesteld achterblijft.

De uitbundige viering van Pep Guardiola langs de zijlijn toonde het belang van deze overwinning voor Manchester City.

Schrijf je hieronder in voor onze GRATIS nieuwsbrief

Meer
Lees meer...