Heineken stapt naar rechter over onwettige Amerikaanse invoerheffingen


In het kort

  • Heineken klaagt de Amerikaanse regering aan om terugbetaling van de te hoge invoerheffingen die tijdens de regering van president Trump zijn betaald.
  • Het Amerikaanse Hooggerechtshof oordeelde dat de Amerikaanse president Trump zijn bevoegdheden heeft overschreden bij het opleggen van deze heffingen.
  • Heineken sluit zich aan bij meer dan 3.000 bedrijven die aanspraak maken op een deel van de 166 miljard dollar (141,1 miljard euro) die is gereserveerd voor terugbetalingen van invoerheffingen.

Heineken heeft juridische stappen ondernomen tegen de Amerikaanse regering vanwege te hoge invoerheffingen die tijdens de regering van president Donald Trump zijn betaald. Die stap volgt op een uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof, dat een aanzienlijk deel van die heffingen onwettig verklaarde. Volgens het hof overschreed de president zijn bevoegdheden door de Emergency Act van 1977 in te roepen om de tarieven op te leggen. Dat meldt NL Times.

De uitspraak heeft de deur geopend voor talloze bedrijven om terugbetaling te eisen voor onterecht betaalde heffingen. De Amerikaanse regering heeft 166 miljard dollar (141,1 miljard euro) gereserveerd om deze terugbetalingen te dekken. Heineken is van plan zijn deel van dit bedrag op te eisen, hoewel specifieke details over de rechtszaak, waaronder het gevraagde bedrag, nog niet bekend zijn gemaakt.

Nieuwe tarieven opgelegd na kritiek van Hooggerechtshof

Volgens berichten hebben meer dan 3.000 bedrijven soortgelijke juridische stappen ondernomen tegen de Amerikaanse regering. Ook prominente bedrijven als Costco, FedEx en UPS behoren tot de betrokkenen.

In reactie op de uitspraak van het Hooggerechtshof sprak president Trump zijn teleurstelling uit en waarschuwde hij bedrijven om geen terugbetalingen te vragen, waarbij hij zei dat ze “niet vergeten zouden worden”. Vervolgens legde hij een algemeen tarief van 10 procent op, waarbij hij beweerde dat dit onder een handelswet uit 1974 viel. Dit nieuwe tarief, bedoeld als tijdelijke maatregel voor maximaal 150 dagen, werd ingevoerd zonder goedkeuring van het Congres, waarmee hij tegemoetkwam aan een van de punten van kritiek van het Hooggerechtshof op de eerdere tarieven.

Schrijf je hieronder in voor onze GRATIS nieuwsbrief

Meer
Lees meer...