In het kort
- Italiaanse duikers hebben voor de kust van Sicilië een 2000 jaar oud Romeins scheepswrak ontdekt.
- Dit schip is een van de belangrijkste recente onderwaterarcheologische vondsten in Italië.
- Deskundigen van de overheid gaan het wrak onderzoeken voordat het aan het publiek wordt getoond.
Diep onder water voor de Siciliaanse kust hebben duikers van de Art Squad van de Italiaanse Carabinieri een Romeins schip ontdekt dat naar schatting meer dan twee millennia oud is.
Lokale visser tipte autoriteiten
Het schip, dat 20 meter lang en 6 meter breed is, werd gevonden op ongeveer drie mijl van Mazara del Vallo op een diepte van 46 meter. Deze belangrijke vondst kwam tot stand nadat een lokale visser de autoriteiten een tip had gegeven.
Monumentale archeologische prestatie
Het wrak, dat vermoedelijk uit de 1ste of 2de eeuw v.Chr. stamt, wordt geprezen als een belangrijke archeologische prestatie. Alessandro Giuli, de Italiaanse minister van Cultuur, benadrukte dat de ontdekking tot de belangrijkste onderwatervondsten van de afgelopen tijd behoort, en wees erop hoe de oceaan af en toe verloren stukjes van het voorouderlijke verleden van Italië onthult.
Toekomstig onderzoek en openbare tentoonstelling
Er wordt nog steeds hard gewerkt aan het onderzoek naar het wrak. De regering is van plan het schip verder te onderzoeken om het historische verhaal te reconstrueren, voordat de bevindingen uiteindelijk aan het grote publiek worden getoond.
