Australië gaat vogels met een hoog risico vaccineren tegen vogelgriep


In het kort

  • Australië gaat vogels met een hoog risico en vogels in gevangenschap vaccineren om H5N1 te bestrijden.
  • Overheidsfunctionarissen geven voorrang aan bedreigde diersoorten om totale uitsterving te voorkomen.
  • Stijgende besmettingscijfers wijzen op een toename van het aantal dode wilde vogels in het hele land.

Om de meest kwetsbare vogelpopulaties te beschermen, maakt Australië zich klaar om de komende weken vaccinaties tegen vogelgriep toe te dienen. Dit initiatief richt zich vooral op vogels in gevangenschap en inheemse soorten die een hoog risico lopen.

De federale overheid heeft 1.500 flacons met het H5N1-vaccin toegewezen en laat de logistiek rond de distributie over aan de afzonderlijke territoria en staten.

Stijgende besmettingscijfers

Het land was het laatste continent waar deze zeer besmettelijke variant opdook; het eerste geval werd in juni geregistreerd. Sindsdien is het aantal bevestigde besmettingen gestegen tot boven de 230.

Hoe ernstig de situatie is, werd vorige week duidelijk toen er op een eiland in Zuid-Australië een massale sterfte plaatsvond, waarbij zo’n 50 grote kuifsterns omkwamen.

Reactie van de regering en risicobeoordeling

Minister van Landbouw Julie Collins gaf toe dat het weliswaar onwaarschijnlijk is dat de algemene verspreiding onder wilde populaties kan worden gestopt, maar dat de regering wel specifieke prioritaire soorten kan beschermen.

Ze merkte op dat de landbouwsector en het huispluimvee nog niet zijn getroffen, en dat het gevaar voor mensen nog steeds minimaal is. Ze waarschuwde het publiek echter wel om rekening te houden met een toename van het aantal dode vogels in het hele land.

Bescherming van bedreigde soorten

Volgens minister van Milieu Murray Watt zijn er voor het vaccinatieproces twee doses per vogel nodig, en hij beschreef de huidige uitbraak als een ernstige zaak. Deze maatregel volgt op een recente analyse door de regering van meer dan 2.000 inheemse zoogdieren en vogels om hun gevoeligheid voor het virus vast te stellen.

Uit de bevindingen bleek dat hoewel honderden soorten te maken kunnen krijgen met een drastische afname van hun populatie, een klein aantal het risico loopt volledig uit te sterven.

Schrijf je hieronder in voor onze GRATIS nieuwsbrief

Voeg newsmonekey.be toe als preferred source op Google
Meer
Lees meer...
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.24.0 (Ubuntu)