YouTuber Joep van R. krijgt straf voor paintballaanslag op Roddelpraat-presentator


In het kort

  • YouTuber Joep van R., ook bekend als Malle Joepoe, kreeg een taakstraf en een voorwaardelijke gevangenisstraf. Hij had met paintballs geschoten op Roddelpraat-presentator Dennis Schouten.
  • Van R. filmde de aanval en zette die online. Hij zei daarbij nare dingen over Schouten om aandacht te krijgen voor zijn YouTube-kanaal.
  • Hoewel hij spijt toonde, vond de rechter dat Van R. onvoldoende verantwoordelijkheid nam, wat leidde tot een geldboete naast de taakstraf.

Een 30-jarige man die afgelopen april paintballs op Roddelpraat-presentator Dennis Schouten afvuurde, is veroordeeld tot een taakstraf en een gevangenisstraf. Hij moet 180 uur taakstraf uitvoeren en 33 dagen de gevangenis in, waarvan 30 dagen voorwaardelijk. Ook moet hij een schadevergoeding betalen. Dat meldt NOS.

Van R. plaatst tracker onder auto

Schouten stond buiten zijn studio te wachten toen YouTuber Joep van R., online bekend als Malle Joepoe, hem met paintballs beschoot. Schouten vluchtte een gebouw in nadat hij meerdere keren was geraakt. Later vertelde hij op Instagram dat hij eerst dacht dat het om een echt wapen ging en dat hij bang was voor zijn leven.

Voor het incident had Van R. een gps-tracker onder de auto van Jan Roos, de andere presentator van Roddelpraat, geplaatst. Roos ontdekte de tracker toen hij zijn auto bij huis had geparkeerd. Van R. zei dat hij het apparaat gebruikte om de studio van de presentatoren te vinden.

Rechter kritisch over spijtbetuiging Van R.

De aanval op Schouten werd gefilmd en online gezet door Van R., die Schouten in de video een racist en een pedofiel noemde. Hij vertelde de rechtbank dat hij daarmee aandacht wilde trekken voor zijn YouTube-kanaal. Hij toonde spijt en zei dat hij niet had nagedacht over de gevolgen van zijn daden. Volgens hem was het nooit zijn bedoeling om de presentatoren echt bang te maken voor hun leven.

De rechter vond echter dat Van R. te weinig verantwoordelijkheid nam. Ook merkte de rechter op dat hij de video pas van YouTube haalde toen die negatieve gevolgen voor hem kreeg. Hij moet Schouten 3 duizend euro schadevergoeding betalen en Roos 1500 euro Omdat hij al drie dagen in voorlopige hechtenis heeft gezeten, hoeft hij zijn gevangenisstraf niet uit te zitten.

Schrijf je hieronder in voor onze GRATIS nieuwsbrief

Voeg newsmonekey.be toe als preferred source op Google
Meer
Lees meer...
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.14.1