Poolse marine redt cruisepassagier na hartaanval


In het kort

  • De Poolse autoriteiten hebben een Duitse passagier van de MS Deutschland geëvacueerd.
  • Helikopters van de marine hebben de bejaarde vrouw naar een ziekenhuis in Słupsk gebracht.
  • Dankzij een snelle noodhulp is een reiziger gered die vermoedelijk een hartaanval had.

De Poolse autoriteiten hebben dinsdag een medische noodevacuatie uitgevoerd om een reiziger aan boord van een Duits schip dat langs de Baltische kust voer te helpen.

Cruiseschip wijkt uit voor medische hulp

De bemanning van de MS Deutschland vroeg om dringende hulp in de buurt van Darłowo toen een vrouwelijke passagier van in de 70 symptomen vertoonde die wezen op een hartaanval.

Snelle reddingsoperatie

Als reactie op de crisis stuurde de Maritieme Zoek- en Reddingsdienst een marinehelikopter en het reddingsschip Tajfun vanuit hun lokale basis.

Katarzyna Czaplicka, een woordvoerster van de dienst, bevestigde tegenover TVP World dat de bejaarde Duitse vrouw snel per helikopter naar een ziekenhuis in Słupsk werd gebracht. Er zijn nog geen details bekend over haar huidige gezondheidstoestand.

Schip gespecialiseerd in Noord-Europese cruises

De MS Deutschland, die plaats biedt aan 280 bemanningsleden en 520 gasten, is in 1998 gebouwd. Zoals het maritieme portaal Gospodarka Morska meldt, is het schip gespecialiseerd in Noord-Europese cruises en doet het vaak bestemmingen aan zoals Groenland, IJsland en de Noorse fjorden.

Schrijf je hieronder in voor onze GRATIS nieuwsbrief

Voeg newsmonekey.be toe als preferred source op Google
Meer
Lees meer...