Libanon schaft, als eerste in het Midden-Oosten, de doodstraf af


In het kort

  • Libanon is het eerste land in het Midden-Oosten dat de doodstraf officieel heeft afgeschaft.
  • Deze wetswijziging neemt juridische belemmeringen weg voor de uitlevering van internationale verdachten.
  • Mensenrechtenactivisten noemen het besluit een overwinning op systematische wreedheid.

Met een baanbrekend besluit heeft Libanon officieel een einde gemaakt aan de doodstraf.
Daarmee onderscheidt het zich als het eerste land in het Midden-Oosten dat de doodstraf officieel heeft afgeschaft.

Eerste in het Midden-Oosten

Hoewel de regering sinds 2004 niemand meer had geëxecuteerd, wordt dit standpunt nu door de parlementaire goedkeuring van het herziene wetsontwerp wettelijk vastgelegd.

Juridische hindernissen uit de weg

Volgens minister van Justitie Adel Nassar neemt deze „historische“ verandering een belangrijke juridische hindernis weg.

Voorheen belemmerde het bestaan van de doodstraf het vermogen van Libanon om verdachten te laten uitleveren door landen die deze praktijk al hadden verboden.

Overwinning voor de mensenrechten

Ramzi Kaiss, onderzoeker bij Human Rights Watch, beschreef de wetswijziging als een enorme overwinning voor de mensenrechten in het land. Hij merkte op dat dit een definitieve afscheid betekent van een strafsysteem dat gekenmerkt werd door wreedheid en onregelmatigheden.

Deze maatregel werd aangenomen samen met verschillende andere wetgevingsprioriteiten, waaronder langdurige discussies over een algemene amnestiewet.

Schrijf je hieronder in voor onze GRATIS nieuwsbrief

Voeg newsmonekey.be toe als preferred source op Google
Meer
Lees meer...
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.24.0 (Ubuntu)