Het was zonet tijd voor de grote finale van De Mol. Daarin kregen de fans van het programma na acht weken eindelijk te weten wie de boel al de hele tijd saboteerde. Het was uiteindelijk Julie die met de groepspot naar huis ging en de beste moltest over Wout invulde. Maxim bleef hierdoor met lege handen achter. Al bleek hij dat zelf niet héél erg te vinden. “Ik voelde me helemaal geen verliezer”, vertelt hij.
Nét niet voor Maxim. Hij eindigde de reis in Portugal met lege handen, al was hij er wel een lange tijd héél dicht bij. “Julie en ik waren beste maatjes en als je met je beste maatje de finale mag spelen, dan ben je niet teleurgesteld”, vertelt hij daarover.
Gullegemse liefde
Na een sterk parcours eindigde Maxim dus op een derde plek, daarmee is hij wel de beste deelnemer uit Gullegem. Al is dat niet héél moeilijk, aangezien Gillian “de messias van Gullegem” maar één aflevering overleefde. Ook bij Maxim is de liefde voor zijn dorp groot. Op de vraag of hij ondertussen Pasteis de nata lekkerder vindt dan Gullegemse éclairs, is het antwoord dan ook ‘neen’.
Maxim was samen met winnaar Julie de jongste kandidaat van het programma. Dat bracht hen sinds het begin al samen. “Als jongsten waren we al van bij de start goeie vrienden. Ik voelde me na de finale dan ook niet écht een verliezer, want ik was heel trots op haar.”
Het juiste spoor
Net zoals Julie zat ook Maxim in de finale volledig op het juiste spoor. “Op de dag van de finale zat hij nog fanatiek informatie uit zijn molboekje te ‘studeren’, terwijl Julie en ik elkaar met rollende ogen aankeken.” Toch vindt Maxim dat Wout het gigantisch goed heeft gedaan. “De manier waarop hij iedereen zo lang om de tuin, pun intended, wist te leiden, is echt indrukwekkend.”
Ook na de opnames, was Wout er nog mee aan het lachen. “Na de ontknoping had hij zelfs nog een hoelahoep vast en riep hij vol trots: ‘Hé, zie mij gaan!’ terwijl hij de hele afstand hoelahoepend aflegde.”
