(Let op voor spoilers.) De voorlaatste aflevering van het eerste seizoen van House of the Dragon was naar goede gewoonte opnieuw een van de meest cruciale. Zo was er niet alleen de kroning van King Aegon II en de machtsgreep van de Greens. Ook de slotscène zorgde voor heel wat commotie op sociale media. Velen vragen zich namelijk af waarom Princes Rhaenys Alicent en Aegon liet leven. In een extra video op YouTube geven de showrunners van House of the Dragon meer uitleg bij die belangrijke scène.
Princes Rhaenys Targaryen zorgde misschien wel voor het meest cruciale moment in aflevering 9 van House of the Dragon. Na de dood van King Viserys (Paddy Considine) wordt ze door Otto Hightower opgesloten in haar kamer. De vader van Queen Alicent beseft namelijk al snel dat zij de belangrijkste tegenstander van Aegon is in de Red Keep. “Rhaenys wordt opgesloten in haar kamer omdat de schrik bestaat dat ze anders meteen Princess Rhaenyra zou inlichten over wat er allemaal aan het gebeuren is”, legt coshowrunner Miguel Sapochnik uit. Uiteindelijk kan de ‘Queen Who Never Was’ toch ontsnappen met de hulp van Erryk Cargyll.
Dat doet Rhaenys echter niet zonder zomaar. “We hadden een slotscène nodig voor de aflevering. Daarom dachten we wat het ergste zou zijn dat er kan gebeuren tijdens de kroning van Aegon II. Een draak die losgelaten wordt op de menigte leek ons de beste keuze daarvoor”, gaat medeshowrunner Ryan Condal verder.
