LEGO brengt Formule 1-auto’s uit van alle teams

Groot nieuws voor LEGO- en Formule 1-fans! Vanaf 1 maart 2025 kunnen fans racen in miniatuur met de nieuwste Speed Champions-sets. Voor het eerst brengt LEGO een volledige reeks F1-wagens uit, met gedetailleerde modellen van alle tien de huidige teams uit het kampioenschap.

Na de succesvolle lancering van Technic-modellen van F1-auto’s, zoals die van McLaren en Mercedes, gaat LEGO nu nog een stap verder. De Speed Champions-lijn krijgt namelijk een volledige Formule 1-reeks. Dat betekent dat teams zoals Red Bull Racing, Ferrari, Mercedes, McLaren en zelfs kleinere teams zoals Haas en Williams allemaal vertegenwoordigd zijn.

Elk team een eigen auto

De nieuwe modellen bestaan uit ongeveer 250 onderdelen en kosten 26,99 euro per stuk. Elk van hen bevat iconische details zoals sponsorstickers, bredere achterbanden met Pirelli-opdruk en een minifiguur van een F1-coureur in teamoutfit. De cockpit kan worden geopend door de halo omhoog te tillen, wat zorgt voor extra realisme.

LEGO wil met deze samenwerking Formule 1 nog toegankelijker maken voor een jong publiek en verzamelaars. “We willen de spanning en innovatie van F1 naar fans brengen”, vertelt een woordvoerder van LEGO.

Kleine verschillen

Eén opvallend detail: sommige teams hebben afwijkende kleuren ten opzichte van hun echte wagens. Zo is de Aston Martin AMR24 in LEGO-vorm een lichtere tint groen dan de iconische ‘Racing Green’ van het team. Dit heeft waarschijnlijk te maken met licentiebeperkingen of de beschikbare kleuren.

De nieuwe lijn van LEGO is vanaf 1 maart te koop.

Meer
Lees meer...