Man gearresteerd wegens vermeend complot tegen Nederlandse prinsessen


In het kort

  • De Nederlandse autoriteiten hebben een 33-jarige man gearresteerd omdat hij een aanslag zou hebben beraamd op prinsessen Amalia en Alexia.
  • De politie vond wapens met dreigende boodschappen erop en een briefje waarin sprake was van een “bloedbad”.
  • Prinses Amalia woonde eerder in Madrid door veiligheidsredenen, maar is inmiddels teruggekeerd naar Nederland.

Een 33-jarige man wordt verdacht van het beramen van een aanslag op prinsessen Amalia en Alexia. De eerste zitting vindt aanstaande maandag plaats bij de rechtbank in Den Haag. Dat meldt NOS.

Wapens gevonden

Volgens de autoriteiten had de verdachte twee bijlen in zijn bezit waarop de namen “Alexia”, “Mossad” en “Sieg Heil” waren gegraveerd. Hij zou ook zijn gevonden met een handgeschreven briefje waarop “Amalia”, “Alexia” en “Bloedbad” stond. De omvang van het aanslagplan blijft onduidelijk, net als de motivatie van de man. Mogelijk komen er tijdens de zitting van maandag meer details naar voren.

Dit incident is niet de eerste keer dat prinses Amalia met bedreigingen te maken heeft. In 2022 zorgden deze bedreigingen ervoor dat ze niet naar een studentenwoning in Amsterdam kon verhuizen. Tijdens een bezoek aan Sint-Maarten in 2023 sprak ze openlijk over de uitdagingen waarmee ze te maken had en haar verlangen naar een normaal leven.

Wonen in buitenland

Later bleek dat Amalia door de veiligheidsdreiging meer dan een jaar in Madrid had gewoond en gestudeerd. De Spaanse hoofdstad bood haar meer bewegingsvrijheid. Bronnen suggereren dat Amalia dankzij veiligheidsmaatregelen inmiddels weer naar Nederland is teruggekeerd om daar te wonen en te studeren. Wat die maatregelen precies inhouden, is echter niet bekendgemaakt.

Schrijf je hieronder in voor onze GRATIS nieuwsbrief

Meer
Lees meer...