Airbnb breidt diensten uit onder druk van strengere regelgeving


In het kort

  • Airbnb integreert boetiekhotels en vervoer om strenge regels voor kortetermijnverhuur te omzeilen.
  • Deze strategische koerswijziging maakt van de app een compleet reisplatform.
  • Sterke omzetgroei stimuleert de uitbreiding van het bedrijf naar boodschappen en AI-ondersteuning.

Om de strenge lokale regels rond kortetermijnverhuur te omzeilen, breidt Airbnb zijn diensten uit door boetiekhotels, autoverhuur en maaltijdbezorging in de app te zetten. Met deze koers wil het bedrijf van zijn platform een alles-in-één reisplatform maken en sterker concurreren met bedrijven als Expedia en Booking.com.

Juridische problemen stapelen zich op voor Airbnb

Op dit moment heeft het bedrijf veel te maken met juridische en regelgevende problemen. In Spanje kregen de autoriteiten een boete van 65 miljoen euro door tienduizenden illegale advertenties. Barcelona wil tegen 2028 duizenden verhuurvergunningen laten aflopen. Ook heeft New York City bijna een verbod op kortetermijnverhuur voor particulieren ingevoerd en voert Parijs strengere controles uit om illegale accommodaties van het platform te verwijderen. Dat meldt France24.

Tijdens een presentatie op het hoofdkantoor in San Francisco zei CEO Brian Chesky dat gewone woningverhuur niet altijd handig is, vooral niet voor korte zakenreizen of in steden met strenge regels. Daarom gaat Airbnb samenwerken met onafhankelijke en boetiekhotels, die 60 procent van de wereldwijde kamers uitmaken, en hen een eigen platform geven om beter te kunnen concurreren met grote hotelketens.

Uitbreiding buiten accommodatie

Naast accommodatie biedt de vernieuwde app nu ook bagageopslag en vervoer naar luchthavens en stations in meer dan 160 steden. In meer dan 25 Amerikaanse steden kunnen gebruikers nu boodschappen bestellen via Instacart. Daarnaast introduceert het bedrijf autoverhuur en AI-ondersteuning in 11 verschillende talen.

De financiële groei blijft sterk ondanks deze uitdagingen: Airbnb rapporteerde voor het eerste kwartaal van 2026 een omzet van 2,68 miljard dollar (ongeveer 2,3 miljard euro), een stijging van 18 procent ten opzichte van vorig jaar. Brian Chesky zei dat deze verbeteringen bedoeld zijn om reizen voor elke gast zinvoller en avontuurlijker te maken.

Schrijf je hieronder in voor onze GRATIS nieuwsbrief

Voeg newsmonekey.be toe als preferred source op Google
Meer
Lees meer...
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.14.1