FIFA verdubbelt rusttijd tijdens WK-finale voor uitgebreide halftimeshow


In het kort

  • De FIFA negeert de officiële regels door de rust qua tijd te verdubbelen voor een spektakel.
  • Critici veroordelen deze stap als een gevaarlijke schending van de spelregels.
  • Wie de finale zal spelen, valt af te wachten. Spanje kon zich gisteren als eerste plaatsen. De andere halve finale wordt later vandaag gespeeld.

De FIFA krijgt flinke kritiek omdat ze de gevestigde voetbalregels negeert om tijdens de komende WK-finale een evenement te organiseren in de rust. In een ongekende zet die doet denken aan de Super Bowl heeft de organisatie een spektakel in de rust gepland met een enorme line-up van artiesten, waaronder Shakira, Madonna en Justin Bieber.

Wedstrijdschema en finalisten

De kampioenswedstrijd staat gepland voor aanstaande zondag, 19 juli. Spanje heeft zijn plek in de finale al veiliggesteld na een 2-0-overwinning op Frankrijk in Arlington, Texas. Wie hun tegenstander wordt, hangt af van de uitslag van de halve finale van vanavond tussen Argentinië en Engeland in het Mercedes-Benz Stadium in Atlanta.

Om ruimte te maken voor een gevarieerd aanbod aan artiesten, waaronder BTS, Burna Boy, Gustavo Dudamel en een samenwerking tussen Coldplay en het PS22-koor, is de FIFA van plan de standaardpauze te verdubbelen. Hoewel de spelregels de rustpauze strikt beperken tot maximaal 15 minuten, zal deze specifieke pauze naar verwachting ongeveer 30 minuten duren.

Publieke verontwaardiging

Dit besluit heeft een verhitte discussie onder supporters ontketend. Sommige critici vinden de overtreding van de regels zo ernstig dat het gastland van toekomstige toernooien moet worden uitgesloten, terwijl anderen beweren dat de toevoeging van entertainment in Amerikaanse stijl onschadelijk is en geen reden tot ongerustheid.

Deze stap is vooral verrassend omdat de International FA Board (IFAB) soortgelijke verzoeken in 2021 al had afgewezen. Destijds waarschuwde de raad dat het verlengen van de rustperiode de veiligheid en het fysieke welzijn van de atleten in gevaar zou kunnen brengen.

Ook voor de wedstrijd

Naast de festiviteiten tijdens de rust zullen er tijdens het evenement nog meer beroemdheden te zien zijn. De slotceremonie begint 90 minuten voor de aftrap, met optredens van onder andere Nicole Scherzinger, Tom Cruise en Robbie Williams.

Schrijf je hieronder in voor onze GRATIS nieuwsbrief

Voeg newsmonekey.be toe als preferred source op Google
Meer
Lees meer...
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.24.0 (Ubuntu)