‘Special Forces’ maakt eerste drie deelnemers nieuwe seizoen bekend

Het derde seizoen van Special Forces komt eraan. Daarin zullen opnieuw heel wat bekende Vlamingen een loodzware opleiding proberen doorstaan. De uitdaging wordt deze keer aangezien door zanger en acteur Maksim Stojanac, ex-K3’tje Klaasje Meijer en Huis Gemaakt-jurylid Cerina Marchetta.

Na Dirk Van Tichelt, Davy Parmentier en Laura Tesoro in het eerste seizoen was tv-kok Loïc Van Impe vorig jaar de enige die de opleiding in Special Forces tot een goed einde wist te brengen. Maar dit najaar waagt een nieuwe groep van elf rekruten zijn kans.

Een week lang worden ze door vier voormalige Special Forces-operatoren non-stop geconfronteerd met hun angsten en grenzen. Wie overwint zijn demonen en stijgt boven zichzelf uit? “Iemand breken is niet moeilijk, we proberen iemand op te bouwen. We willen ze ergens brengen waar ze nooit dachten te geraken”, vat Chef Blom het mooi samen.

Maksim Stojanac, Klaasje Meijer en Cerina Marchetta

Het belooft ook in het derde seizoen opnieuw een boeiende groep te worden, met in de eerste plaats de jonge zanger en acteur Maksim Stojanac. “Ik zit in een luxepositie, op een troon. Ik mag optreden en de dingen doen die ik graag doe. Het lijkt alsof niets mij kan raken. Maar nu wil ik de realiteit keihard in mijn gezicht krijgen. Ik ga elke millimeter van mijn lichaam en brein moeten geven om die missies te voltooien. En daar kijk ik naar uit. Ik wil afgemat worden”, klinkt hij enthousiast.

Verder bestaat de voorlopige deelnemerslijst nog uit twee vrouwen, met als eerste de Nederlandse Klaasje Meijer. “Ik geloof er heilig in dat deze opleiding maskers doet afvallen. Iedereen zal tot de kern moeten gaan. De Special Forces-operatoren prikken dwars door mensen heen. Ik weet dat het zwaar wordt, maar geloof ook dat je veel leert als je je grenzen opzoekt. Persoonlijke groei is pas mogelijk als het oncomfortabel wordt. Mijn ambitie is om tot het uiterste te gaan en grenzen te verleggen. En ik hoop vurig dat de chefs op het einde van de rit tegen me zeggen dat ik geschikt ben voor de opleiding. Dat zou het mooiste zijn: zo’n schouderklopje van de chefs. Maar goed … Ik blijf natuurlijk een kleine meid hè”, is ze realistisch.

Tot slot is er ook nog Cerina Marchetta. Zij is bij het grote publiek bekend als jurylid in Huis Gemaakt, maar waagt zich binnenkort aan een andere uitdaging. “Mentaal ben ik sterk, dat weet ik. Maar dat is in normale omstandigheden. Hoe zal dat zijn als ik geen slaap krijg, honger heb en compleet uitgeput ben? Hoe sterk blijf ik dan nog? Daar ben ik heel benieuwd naar. Ik besef dat het heel zwaar zal worden. Maar het gaat ook een verademing zijn om gewoon ‘te doen’ en voor een keer niet zelf de touwtjes in handen te hebben”, legt ze uit.

Special Forces is dit najaar te zien op Streamz, en later ook op VTM en VTM GO.

Meer
Lees meer...