Pussycat Dolls leggen uit waarom er maar drie van de zes leden bij de reünie zijn


In het kort

  • De Pussycat Dolls komen weer bij elkaar als trio vanwege de veranderende groepsdynamiek en de focus op de huidige harmonie.
  • Ondanks de kleinere bezetting spreken de overgebleven leden hun diepe respect uit voor eerdere leden en erkennen ze hun rol in het succes van de groep.
  • De ‘PCD Forever Tour’ markeert de terugkeer van het trio op het podium na jaren van uitgestelde plannen en juridische strijd.

Tijdens een interview in NBC’s Today had Nicole Scherzinger moeite om uit te leggen waarom The Pussycat Dolls weer bij elkaar komen als trio in plaats van in de oorspronkelijke bezetting van zes leden. Haar bandgenoot, Kimberly Wyatt, nam het over om uit te leggen dat de samenstelling van de groep in de loop der tijd is veranderd en dat de huidige bezetting hun huidige status toont. Wyatt wees erop hoe belangrijk het is om de harmonie binnen de groep te behouden, erkende conflicten uit het verleden en verwees naar hun voortdurende proces van genezing en verzoening.

Erkenning voor voormalige leden

Scherzinger voegde haar eigen mening toe en sprak haar diepe respect en genegenheid uit voor alle voormalige leden, met de woorden: “Once a Doll, always a Doll.” Deze uitspraak volgde op de publieke teleurstelling van de oorspronkelijke leden Carmit Bachar en Jessica Sutta, die beweerden dat ze niet waren geraadpleegd over de reünietour. Terwijl Bachar haar bijdrage aan het succes van de groep vierde, onthulde Sutta dat aanhoudende gezondheidsproblemen haar deelname in de weg stonden, maar wenste ze het trio veel succes.

De Pussycat Dolls werden begin jaren 2000 beroemd met hits als Don’t Cha en Buttons. Bachar verliet de groep in 2008, nog voor de release van hun tweede album, en de groep ging in 2010 uit elkaar te midden van geruchten over interne onenigheden, waarbij sommigen suggereerden dat er te veel nadruk lag op Scherzinger als leadzangeres.

Uitgestelde reünieplannen

In 2019 werden een reünietournee en een nieuw album aangekondigd, maar Melody Thornton weigerde mee te doen. De COVID-19-pandemie zorgde voor nog meer vertraging, wat uiteindelijk leidde tot de annulering ervan. In een rechtszaak die de oprichter van de groep, Robin Antin, daarna tegen Scherzinger aanspande, werd beweerd dat ze creatieve controle en een groter aandeel in de onderneming eiste.

Scherzinger heeft onlangs een comeback gemaakt met veelgeprezen optredens in de musical Sunset Boulevard, waarmee ze zowel een Olivier als een Tony Award won. Ze was ook jurylid in de Netflix-wedstrijdserie Building the Band.

‘PCD Forever Tour’

De ‘PCD Forever Tour’ gaat in juni van start en doet verschillende steden in Noord-Amerika aan, voordat de tour in oktober in Londen wordt afgesloten. Op vrijdag 18 september staat het trio in de AFAS Dome in Antwerpen. 

Bekijk hier het interview:

Schrijf je hieronder in voor onze GRATIS nieuwsbrief

Meer
Lees meer...