KBVB en Adidas brengen iconisch Rode Duivels- shirt terug

Adidas en de Koninklijke Belgische Voetbalbond (KBVB) vieren een memorabel hoogtepunt uit de Belgische voetbalgeschiedenis. Met de officiële lancering van het België 1986-thuisshirt keert een van de meest geliefde voetbalshirts aller tijden terug.

Het gaat om een nauwkeurige, één-op-één reproductie van het legendarische shirt met lange mouwen dat door de Rode Duivels werd gedragen tijdens het legendarische FIFA Wereldkampioenschap van 1986 in Mexico. Met deze release brengt adidas Originals een oprechte ode aan het Belgische voetbalerfgoed.

Authentiek design uit de jaren 80

Het retroshirt van Adidas is ontworpen als een getrouwe kopie van het origineel en ademt de gedurfde, karakteristieke stijl van het midden van de jaren 80. De bekende, vuurrode basis vormt het fundament van het ontwerp. Dit wordt gecombineerd met het klassieke, vintage Trefoil-logo van adidas op de borst. Langs de mouwen schitteren de iconische driekleurige 3-Stripes in het zwart, geel en rood.

Een subtiele, in de stof geweven geometrische jacquardstructuur geeft het shirt extra diepte en textuur, terwijl de tijdloze V-hals de iconische look compleet maakt.

Van Mexico 1986 naar het WK 2026

De timing van deze release is perfect. In 1986 verbaasden de Rode Duivels, met iconen als Enzo Scifo, Jan Ceulemans en Jean-Marie Pfaff, de hele wereld door de halve finale te bereiken in de Mexicaanse hitte. Dit historische toernooi staat nog altijd in het collectieve geheugen van de Belgische sport gegrift als de geboorte van de allereerste ‘Gouden Generatie’.

Precies veertig jaar na die legendarische zomercampagne, maakt de huidige selectie van de Rode Duivels zich op voor een nieuw avontuur op het WK 2026 in Noord-Amerika.

Belgische selectie

De Belgische selectie voor het WK 2026 in Noord-Amerika is officieel bekendgemaakt door bondscoach Rudi Garcia. De 26-koppige spelerslijst laat een duidelijke strategie zien waarin een mix wordt gezocht tussen de onmisbare, ervaren pionnen van de ‘Gouden Generatie’ en de nieuwe garde. België treedt deze zomer aan in Groep G, waar het de strijd zal aangaan met Egypte, Iran en Nieuw-Zeeland.

Het shirt is te vinden op de website van Adidas.

Voeg newsmonekey.be toe als preferred source op Google
Meer
Lees meer...
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.14.1